Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kitehetem a "T" betűs matricát...

Kitehetem a "T" betűs matricát? 1 éve vezetek de még mindig vannak bajok. Ha megfog a rendőr szól érte?

Figyelt kérdés

Szóval még mindig nem nagyon tudom kezelni az autót pedig 1 éve naponta vezetek. Gondom van mindig azzal, hogy mögöttem jönnek s ez miatt parázok. Mindig padlógázzal indulok mert félek, hogy lefulladok, ennek ellenére túlszívja magát az a tré autó és annak ellenére lefullad. Szóval nagyon szégyenteljes a helyzetem, ezért gondoltam, hogy kiteszem a "T" jelzést, hogy lássák, egy kezdővel van dolguk.


Mielőtt azt írnátok, hogy menjek busszal, kérlek vegyétek figyelembe, hogy tömegiszonyos vagyok. Szóval a busz nem jó. T betű felől érdeklödőm.


2016. nov. 3. 21:42
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Kutyát nem érdekli, hogy kirakod. Akinek 50 éve van jogsija, az is kirakhatja.
2016. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó ötlet, mert így tudják a többiek mire számítsanak, habár én vagyok úgy, hogy ha átnézek a "T"-s kocsiba és csak a vezető ülésen ülnek, akkor azt feltételezem, hogy az oktató az és visz haza a kocsit. :)

Ettől független párom is használta jogsi után néhány hónapig, így ő is nyugodtabb volt. Lehet kapni mágneses változatot a T jelből így ha többen használjátok a kocsit akkor könnyen levehető.

2016. nov. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kiteheted.

A jogosítvány megszerzésének napjától két évig kezdő vezetőnek minősülsz, de ha jól tudom a "T" jelzés használata nincs korlátozva, az csak egy tájékoztató jelzés.

A tanulókocsikra vannak vonatkozó szabályozások, de ha a család autóján van a T jelzés, azt vezetheti a kezdő vezető, de a család olyan tagja is, aki már rutinos vezető - nem jár előnnyel, de a többieket fokozott óvatosságra inti.

2016. nov. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem kiteheted, addig lehet kint, ameddig te ezt érzed :)
2016. nov. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elvileg csak én használom azt a kocsit amire kiragasztanám. OK! Köszi a korrekt válaszokat. ment a zöld.
2016. nov. 3. 22:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem kötelező, szabályba sincs vésve, és semmi előnyt/hátrányt nem biztosít, tehát nincs jelentősége, mint pl. egy rokkant matricának, ezért bármikor kiteheted.

Ugyan olyan, mintha kitennél egy nagyon vagány Monsteres matricát a plusz 3 lóerőért.

Ha 10 év után is úgy érzed, hogy még nem megy, 10 év után is kiteheted.

2016. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen a energiaitalos matrica előnyt jelent, főleg parkolásnál. T betű csak gyengíti az autót 10le-vel.
2016. nov. 4. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!