Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy vagy két évig érvényes a...

Egy vagy két évig érvényes a kresz vizsga?

Figyelt kérdés

2016 év elején csináltam meg, akkor még úgy volt, hogy egy évig érvényes... Egy ismerősöm most csinálta és ő azt mondja, hogy két évig érvényes...

Akkor most melyik? :/

lassan szeretnék elkezdeni vezetni, már gyűjtöm rá a pénzt (mert csak a kresz része van meg, az elsősegély sincs még) de az idő miatt nem mindegy hogy egy évig érvényes és akkor nagyon bele kell húznom mert mindjárt kicsúszok, vagy két évig és akkor nyugodtan megcsinálhatom


2016. nov. 13. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok-sok éve már, hogy két évig érvényes a KRESZ vizsga.

Ha egy év lenne, akkor már hiába gyűjtenéd a pénzt vezetésre...

2016. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy eddig két év volt de úgy egy éve változtattak és mikor én csináltam akkori állás szerint egy évig volt érvényes, és ezt nem magamtól szedtem mert volt ismerősöm aki akkoriban csinálta 1-2 hónappal előttem és neki is egy évig volt már csak érvényes.
2016. nov. 13. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, honnan veszed, hogy 2016. elején egy évig volt érvényes az elméleti vizsga.

2012. január 1-e óta, a gyakorlati vizsga tekintetében, két évig érvényes.

[link]

A 11. § (1) bekezdésének c) pontja a gyakorlati vizsgára bocsátás feltétele.


Más vonatkozásban nem évül el az elméleti vizsga, tehát az elsősegély vizsga – ha addig nem változik jogszabály – akár, például, nyolc év múlva is letehető, csak addig nincs vizsgaigazolás és emiatt nincs vezetői engedély.

2016. nov. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!