Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Levelezős egyetemistaként...

Levelezős egyetemistaként (budapesti lakhely vidéki egyetem) a lakóhely és iskola közötti utazásnál mit kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Teszem azt, ha a kerületen belül az egyik útvonallal közelebb van az állomás, de én a másik útvonalat használom, ami kerülő ugyan, de még a kerületen belül van, használhatom? Nem büntetnek meg? Valahol erre vonatkozó szabályozás van?
2016. nov. 30. 09:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem dicsekedhetem azzal, hogy értem, mi a kérdésed.


Felsőoktatásban levelező tagozaton tanulmányokat folytató hallgató a helyközi közlekedésben (vasúti személyszállítás, HÉV, helyközi autóbusz-közlekedés, komp- és révközlekedés) 50%-os menetjegy-kedvezményre jogosult a lakóhelye és az oktatási intézmény között. Ez az egyetlen közlekedési kedvezmény, amit e hallgatói jogviszony alapján igénybe lehet venni.


A lakóhely a lakóhely szerinti-, az oktatási intézmény pedig az intézmény helye szerinti teljes települést jelenti.

Ha budapesti lakóhelyed van, akkor bármely budapesti állomáson, megállóhelyen felszállhatsz, hogy eljuss az oktatási intézmény településén bármelyik állomásra, megállóhelyre. Erre az útra – a felszállás helyétől a leszállás helyéig – 50%-os kedvezményű menetjegyet válthatsz. Természetesen, a hallgatói jogviszonyt igazolnod kell. Az 50%-os kedvezmény nem érvényes a pót- és helyjegyekre.


Ha, például, vonattal utazol a pécsi egyetemre, akkor senki sem vizsgálja, hogy a Keleti-, vagy a Déli pályaudvarhoz laksz közelebb; mindkét pályaudvarról indulnak vonatok Pécsre. És mindkét helyről induló vonatok megállnak Kelenföldön, akár ott is felszállhatsz. Bárhol is laksz, Budapesten.

Ha, például, VOLÁN busszal utazol a szegedi egyetemre (azon kívül, hogy az odatartó buszra is Budapesten bárhol felszállhatsz), Szegeden bármelyik megállóban, vagy az autóbusz-állomáson is leszállhatsz. Senki sem vizsgálja, hogy az egyetem melyik épületéhez van közel az a megálló, ahol leszállsz.

Ezek, természetesen, a visszaútra is érvényesek.

2016. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Egy kicsit lehet, hogy bonyolultan tettem fel, de megkaptam rá a választ :) A lényeg, hogy sajna nincs rá Budapest bérlet kedvezmény, csak vasúti. Ha lett volna bérlet kedvezmény, akkor nem csak suliba járáshoz akartam volna használni, hanem munkába is, így már lehet, hogy jobban érthető a kérdésem :) Még egyszer nagyon köszönöm a választ, hasznos volt!
2016. dec. 7. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!