Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kamionosok! Ha megújítottátok...

Kamionosok! Ha megújítottátok a sofőrkártyátokat, akkor a régit visszakűlditek a megújítás helyére vagy elteszitek otthon emlékbe?

Figyelt kérdés
Pár sofőr ismerősöm van és erre a kérdésre egyikőjük sem tudott egyértelmű választ adni! Ha vissza kell kűldeni a régit, pl. a Komocsy utcába, akkor ezt síma borítékban érdemes vagy ajánlva kell visszakűldeni?

#posta #csere #digitális #utca #boríték #komocsy #soforkártya
2016. dec. 9. 11:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ebből volt már nagy vita.


Az én előző kártyám 2012 - ben járt le. Akkor volt egy ismerősöm aki a hatóságnál melózott (azóta már nincs ott), akkor megkérdeztem, és úgy tájékoztattak, le kell adni a régit. Értelemszerűen az új kártya behelyezésétől számított 28 nap után, hiszen addig el kell számolnod a napjaiddal.


Ám itt jön a csavar. Lehet, hogy csak parkolói pletyka, de simán kinézem a hatóságból, hogy megteszik, nevezetesen, hogy állítólag volt akit megbüntettek a régi, lejárt kártyán talált hibák miatt.


Mivel erről nagy vita alakult ki az Index Kamionosok Fórum - on, írtam egy e - mailt az NKH - nak és rákérdeztem:


1. Le kell - e adni a lejárt kártyát.


2. Előfordulhat - e, hogy büntetést szabnak ki a régi kártya alapján.


Kb. 1 hónapja írtam, azt közölték, hogy az illetékesnek továbbították a kérdésem. Amint lesz hír, megírom majd az eredményt itt is. Jelenleg úgy látszik sumákolnak - hiszen nem olyan bonyolult kérdés, már meg lehetett volna válaszolni - de nem fogom annyiban hagyni, majd még zaklatom őket.

2016. dec. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én otthon a műhelyben,a kittet szoktam elkenni, a kasztnira, a lejárt sofőrkártyával. Pont jó a mérete, faján kézreáll...
2016. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!