Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hidraulika szivattyúból hidro...

AAAtteesz kérdése:

Hidraulika szivattyúból hidro motor?

Figyelt kérdés
Lehetséges volna hogy ha egy hidraulika szivattyút meghajtanék egy másikkal akkor tudnám használni hidromotorként ?

2016. dec. 13. 19:44
 1/7 Gábor t ***** válasza:
Szia. Ha még aktuális a kérdés, igen.Ha fogaskerék szivattyút használnál hidromotornak, És nincs külön rés olaj elvezetés , akkor csak egy irányba hajthatod, axiálldugattyúsnál azt csinálsz amit akarsz, :) radiálnál nem tudom de az ritka szerkezet (utána tudok nézni) , Lapátost szerintem nem, és még van egy fajta de nem ugrik be a neve azt igen, de ha érdekel eszembe jut majd :)
2016. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, Igen aktuális még a kérdés.

Olyannal terveztem amin nincs résolajcső. Viszont az érdekelne hogy miért nem lehet kettő irányba hajtani?

Első sorban fogaskerekes szivattyúra gondoltam.

Egy kis rakodógépet szeretnénk építeni és ennek a hajtására kellene.

De még csak gondolkodunk hogy lehetne megoldani.

2016. dec. 24. 16:39
 3/7 Gábor t ***** válasza:

Szia. Jelen esetben a fogaskerék szivattyúnak , két csatlakozása van , T és P (t mint tartály, p mint nyomás)

ennek a szivattyúnak a ráfolyó (tartály) csatlakozója , össze van kötve a szimering mögötti olajtérrel . Ha hidromotornak használod , csak a p nyomás oldalról adhatsz neki olajat , máskülönbem ki nyomja a szimeringet.

És most ha arra gondolnál, hogy csinálsz neki rés olaj elvezetést, az sem jó mert a tarály oldal kapcsolatban van a szimering mögötti térrel.

A te esetetben csak olyan szivattyú(vagy hidromotor) felel meg amin van rés olaj elvezetés. (van olyan hidromotor ahol nincs be kötve rés olaj, ott házon belűl van meg oldva visszacsapó szelepekkel.

2016. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gábor t ***** válasza:

Orbit, (ez nem jutott eszembe multko)

[link]

ilyenben kéne gondolkodnod, vagy dugattyúsban)

Szivattyúnál, és a hidromotornál figyelj a köbcentikre, hogy jó legyen a sebesség.

Munkagépek hajtásánál , vagy a szivattyú vagy a hidtomotór szabályozott literteljesítményű ( általában a szivattyú)

2016. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Gábor t ***** válasza:
Kis rakodógép: Szerintem vegyetek egy , esetleg lestrapált, de még működő gépet , a céltól függetlenül előrébb lesztek vele .
2016. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esetleg erről a köbcenti sebesség részről tudnál nekem még mondani pár dolgot.

Úgy értem van valami számítás amivel ki lehet számolni a sebességét. Illetve esetleg lehet következtetni valami féle nyomatékra.

Köszi előre is.

2017. jan. 3. 12:56
 7/7 Gábor t ***** válasza:

Szia, fogaskerék szivattyút ne használj menetelésre (hajtásra) mert kell a folyamatos fordulat , a fogas kerekessel az a baj , hogy ha terheléssel indítod , a fogaskerék ki szed a házból némi aluminiumot , hamar tönkre fog menni . Bocs ez utólag jutott eszembe, folyamatos fordulatnál , nincs ilyen gond.

A sebesség meg úgy alakul,: a szivattyúkon és hidromotorokon szerencsés esetben, jelölve van , hogy hány köbcentis fordulatonként, kevésbé szerencsés esetben , van rajta hosszú számsor , ezt ha google-ba be írod , meg kapod az adatokat, szerencsétlen esetben , nem találsz feliratot , de itt is ki lehet számolni a köbcentit , ,,, de remélem erre nem lesz szükség. :)

Ami most jön az nekem is ujj :) Tételezzük fel , hogy a meghajtó motorod 2000 fordulat/perc működik , és van egy egyköbcentis szivattyúd , akkor 2000 cm3 olajad lesz percenként , az ugye két liter. A hidromotor legyen mondjuk 20 cm3 fordulatonként , akkor percenként 100 lesz a fordulata. Azt hiszem ennyit tudtam segíteni.

2017. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!