Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nincs meg a jogsi, hogyan tovább?

Nincs meg a jogsi, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

2014 novemberèben kezdtem el a B.kat. jogsit csinálni, a Kresz elsőre meglett hiba nèlkül, majd az elsősegèly is. A problèmáim a vezetèsnèl kezdődtek, maga a vezetès szuperül ment mindig, nagyon jò oktatòm volt, de a forgalmi vizsgán mindig olyan ideges voltam, hogy kb 5 perc utan fèlreállìtottak, vagy alig bìrtam elindulni. Pedig nem fèltem a forgalonban, 60 òrát vezettem összesen, 4x buktam meg, itt adtam fel. Ìgy idèn novemberben lejárt a 2 èvem. De nem adom fel, szeretnèm megcsinálni. Most mik a lehetősègeim? Ùjra kell a Kresz-t is? Ha megcsinálom a kreszt ès ùjra levezetem a 30 òrát ùjra 1-től indul a forgalmi vizsgák száma vagy 5.nek fog számìtani?

A kartonom ami volt az autòsiskolámnál az akkor kuka? Beiratkozhatok egy másik iskolába ès kèsz akármikor?


2016. dec. 29. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez erősen kamu szagú!


De amit mondhatok, az előéletet nem törlik el.


Ha nem kamuzol, akkor csak annyit tudok mondani, hogy tanulj meg vizsgázni.

Ne feszülj rá a vizsgára. Ne akarj a legjobb lenni. Amikor a megkapod a feladatod, akkor 1-2 másodpercig ülj rajta és "tervezz újra".


De, amint mondtam is, nekem ez kamunak tűnik. Akinek negyedjére sincs meg a forgalmi vizsga, ott azért már bajok vannak.

2016. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bár kamu lenne ès ne dobtam volna ki kb 350 ezret az ablakon :(
2016. dec. 29. 15:56
 3/8 A kérdező kommentje:

Tehát ha pl 1 èv mùlva elmegyek vizsgázni ès nem sikerül elsőre akkor mehetek PÁV-ra egyből, mert az 5.nek fog számìtani hiába teltek el èvek ès csinálom ùjbòl a Kreszt?

Ettől fèltem...Akkor inkább hagyom, nem fogok PÁV-ra menni, hogy ott valami hikomatnak nèzzenek.

2016. dec. 29. 16:00
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Mik voltak a bajok?

Olyat láttam, hogy teherautónál indokolatlanul kaszáltak el valakit. Egyszer!

De B-nél négyszer?!

Itt azért tényleg érdemes volna beszélni a dologról.

2016. dec. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A tanòrákon semmi baj nem volt.

Vizsgán az, hogy már vizsga előtt 1 òrával ment a hasam/hánytam, mire odaèrtem reszketett a kezem, remegett a lábam, a szemèlyi igazolványom nem bìrtam elővenni, annyira remegtem, izzadtam. Kb nem bìrtam elindulni, első vizsgan olyan nagy gázzal indultam, hogy nekimentem a sorompònak. Második jobb volt de akkor is olyan ideges voltam hogy 15 perc után fèlreállìtott a vb. hogy ilyen állapotban nem lehet vezetni. A harmadikon szintùgy, kb azt mondják forduljak le ès meg se hallom meg azt mondják jobbra èn megyek balra, pedig tudom az irányokat, csak szinte azt se hallom mit mondanak. A negyedik ment a legjobban, ott 30 percet vezettem, de idegállapotomra tekintettel ott is fèlreállìtottak, mert majdnem elájultam.

De ez csak a vizsgán, òrákon teljes nyugalommal vezettem BP. belvárosban, soha semmi gond nem volt, manőverekkel se, semmivel. Elindulok tökèletes gázzal, tudok váltani, tudok tolatni, a fèkezèsem is mondta az oktatòm hogy ritka szèp stb.

Szòval csak a vizsga nem megy.

Pedig van 2 nyelvvizsgam, diplomám, fèl èletem vègig vizsgáztam, sose volt bajom, de ez...Annyira idegesìt, hogy les hátulròl egy vizsgabiztos.

2016. dec. 29. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlati vizsga tekintetében a sikeres közlekedési alapismeretek vizsga két évig érvényes.

Tehát nem az elméleti oktatás kezdete számít; az elméleti vizsga időpontjától van két év a kategóriához tartozó összes vizsga befejezésére.

Ha ez nem valósul meg, akkor a kategóriához tartozó minden sikeres vizsga érvényét veszti. Újabb vizsgát csak a tanfolyam megismétlése után lehet tenni. Ez bármelyik oktatási intézményben megtehető, beleértve az internetes képzés lehetőségét is.


A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz az előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni.

Tehát, ha az utolsó sikertelen gyakorlati vizsga után két évet kivársz az új gyakorlati vizsgával, akkor nulláról indulsz, a PÁV-ra küldés szempontjából. Ha például az utolsó két sikertelen benne lesz az elmúlt két évben, akkor harmadikkal indítasz.

Az új sikeres elméleti vizsga után (is) lesz időd arra, hogy kivárj az új gyakorlati vizsgával.


Aki a rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett, a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem kötelezhető. Lehet, hogy orosz rulett, de ha sikerül, akkor örökös jogot szerzel akárhány gyakorlati vizsgára.


[link] 14. §

2016. dec. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6.

Köszönöm a rèszletes valaszt, ìgy már világosabb :)


Egyelőre mèg várok, csalòdtam kicsit magambany hogy nem tudtam megcsinalni ès elvette a kedvem a kudarc, de tervezem ùjbòl megpròbálni hamarosan.

2016. dec. 29. 16:44
 8/8 anonim ***** válasza:

nem kell a PÁV vizsgától rettegni. 99%-a az odaküldötteknek átmegy a vizsgálaton.

a nyáron az egyik nő 18. alkalommal jött forgalmi vizsgára. sikerült neki...

2016. dec. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!