Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne egy négyütemű...

Érdemes lenne egy négyütemű Trabantra esetleg egy kispolszkira beruházni még suliba járok?

Figyelt kérdés

Sajnos, más városba járók iskolába, és napi szinten vonatozok, a vasút meg a város másik végén van, buszok meg mennek de sokszor késnek meg kimaradnak ez miatt rengetegszer elkések a suliból, és már a kirúgás határán vagyok.

Kocsi arra kellene, hogy itthonról kimegyek vele a vasútra, meg haza jövök, esetleg hétvégén bevásárolni mennénk vele. Ezeket az autókat talán még diákmunkából fent tudnám tartani.

Mert ha jól tudom, olcsó rájuk a kötelező biztosítás. És a fogyasztásuk se valami sok. Igaz itt még mellé jön, az esetleges szervízelések amiktől tartok, mert egy régi autón nagyobb az esély, hogy valami hiba kijön mint egy újabbon.


Ilyen esetre, jó ötlet lenne a fent említett kocsik közül valamelyikre beruházni?


2016. dec. 30. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Bicikli vagy lábbusz! Komolyan ennyire jól élünk, hogy minden kamasznak 2 utcára autója van? Anno tőlünk se volt elfogadható buszjárat, elbicikliztem a szomszéd településre és ott szálltam buszra (cirka 20 km. volt oda-vissza)
2016. dec. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
56%

Kedves első válaszoló, ha neki van rá pénze, akkor miért ne vehetne kocsit?


Attól, hogy te csóró vagy, másnak még lehet autója.

2016. dec. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csóró? 2 autóm van! Mégis nyáron azért most se derogál nekem biciklizni 20 km-t!


Az a legnagyobb baj, hogy mindenkinek kocsija van már, a nagy városokban meg nagyok a dugók mert minden hülye, vezetésre alkalmatlan egyén feltartja a forgalmat. Az én időmben (5 éve) a diákok elbicikliztek a legközelebbi buszállomásig, vasútállomásig, lelakatolták a biciklit és fel szálltak a buszra. Este megérkeztek a busszal, felszálltak a drótszamárra, hazaértek, mindenki boldog volt!

2016. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Annyira már nem számítok kamasznak, de azért köszönöm, hogy így fiatalítasz! Örülök, hogy egy kérdésből letudod szűrni, hogy ki alkalmas a vezetésre és ki nem. 4 éve van már jogsim, még vissza nem ültem a padba, addig dolgoztam, és rendszeresen vezettem, kisteherautót mikor az egyik áruházból mentünk szervizelni a másikba, meg itthon hétvégente oda szokták adni a szüleim a családi kocsit. Valamennyit sikerült félre raknom a melóból, és nem akarok mindnek a seggére lépni, ezért gondolkodom ezekben a kocsikban, és ezért is írtam ki ezt a kérdést.


Vasút meg város másik végén van, ahogy a leírásban is olvashattad, gyalog 1óra az út, bicikli út meg nincs végig, és sokszor kéne a mellettem jó esetben csak 50-el elsuhanó autók és buszok mellett menni. Na itt már tényleg akadályoznám ezzel a forgalmat, főleg csúcs időbe, mert valahogy ki kell kerülniük.

2016. dec. 30. 18:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 2003-ig. Kezdetne drága, de megbízható, olcsón fenn tartható kocsi.
2016. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

...az én időmben 5 éve...


Azért az nem olyan sok, egyébként én 15 éve jártam iskolába, mindenki akinek telt rá krosszmotorral vagy Simsonnal járt be, az volt a menő. lányegében most se más.


Amúgy meg ezres Swift, az a legalja és hosszútávon legolcsóbb megoldás. Nincs lejjebb, alatta a busz van, meg a bicikli, gyaloglás, esetleg robogó.

2016. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom ebben mi a nagy móka kedves maradi urak, nekünk 4 autónk van, és 3-an vezetünk a családba ennek ellenére négyen vagyunk :) én már 1 éve használom a Swiftemet suliba járáshoz és nem vágok fel rá, heti 2 ezerért tankolok, a kötelezőt flottába fizetjük így olcsóbb, bár ha vállalkozók lennénk szinte jelentéktelen összeg lenne a biztosítás a biztosítós emberke szerint. Kedves kérdező, vegyél egy 1.3-as Swiftet ami normál állapotú, ha van benne egy jó aksi és benzin a világból kimegy, de legalábbis a városból biztosan. Vagy egy Ford Fiestát, nekünk olyan is van, bátran ajánlom. Amíg busszal jártam suliba folyton beszólogattak a retkek, de mióta autóval nincs egy darab konfliktusom se.

De most, hogy így írom a szöveget eszembe jut, hogy egy kismotor nem elég? Mondjuk vannak olyan emberek mint pl. én aki fél motorozni, de az sem rossz ötlet. Simsont lehet venni már bővel 130-ból és a kötelezője éves szinten kb. 4-5 ezer. Telet kell csak valahogy kihúzni. Sok motorost látom mostanság, ők majd 15-20 év múlva tapasztalják csak meg, hogy rossz ötlet volt, tartósan kitenni a szervezetet hidegnek nem jó, főleg nem a vesének.

2016. dec. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
130-ból már normális robogót is kapni, nem csak Simsont. Tudom a jó állapotú, felújítottak annyiba kerülnek, de annyit meg nem adnék Simsonért, csak ha fanatikus lennék. Akkor inkább robogó.
2016. dec. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!