Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldön is lehet magyar...

Külföldön is lehet magyar nyelven jogsítványt szerezni?

Figyelt kérdés

Nekem azt mondták, hogy az EU-ban ,de néhány más országban is lehet kérni,hogy a vizsgázó a saját nyelvén próbálhassa meg.

Valahogy neheze tudom elképzelni,hogy Portugáliában,Litvániában vagy Kanadában pl lehet magyarul vizsgázni.

Van ennek valami alapja?

Tényleg vannak olyan országok ahol a jelentkező a saját nyelvén ugorhat neki a dolognak? -még ha csak pár helyen is az országban...



2017. jan. 8. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem nem lehet. mindenhol adott milyen nyelven lehet, de a magyar nincs kozte az en velemenyem szerint.
2017. jan. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

van ilyen ország! Magyarország.

Nálunk lehet idegen nyelven is vizsgázni. Az NKH rendel ki tolmácsot.

Külföldön nincs tudomásom róla, hogy lenne ilyen lehetőség.

2017. jan. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kanadában az írásbeli tesztet magyarul is meg lehet csinálni. Számítógépen megy, nagyon sok nyelv közül lehet választani. A vezetés részét már nem tudom, de gondolom lehet tolmácsot vinni.
2017. jan. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kreszt nem hiszem, hogy meg lehet csinálni magyar nyelven. Az már más kérdés, hogy egy magyarul beszélő oktató tanít. Például Szlovákiában, vagy Romániában biztos vannak ilyenek.
2017. jan. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De, mint írtam Kanadában meg lehet csinálni a KRESZ-t magyar nyelven. Az már más kérdés, hogy a helyi szabályokat tartalmazó kézikönyv csak angolul és franciául van. Bár annyira nem eltérő a magyartól, de azért van egy kis különbség.
2017. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kanadában magyarul vizsgaztam kreszbol az oktatom is magyar volt a vizsgabiztos meg kinai de asztat megertyuk angolulis hogy left rájt parking stb 😊
2017. jan. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mesélnél kicsit arról,hogy zajlott ez az egész?
2017. jan. 14. 10:37
 8/11 A kérdező kommentje:

Milyen szintű nyelvtudás kellett ahhoz,hogy ott megszerezd a jogsit?

Volt már előtte vagy ott csináltad?

Könnyebb,nehezebb?

2017. jan. 14. 10:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Romániai magyar vagyok, és itt három nyelven lehet megcsinálni a KRESZT. Románul, magyarul és, ha jól tudom angolul. Mondjuk sokan panaszkodtak arra, hogy a magyar KRESZ nálunk valami borzalmas, ezért nem is próbálkoztam vele, inkább románul végeztem. Az oktatóm román, de őszintén nem is kellett volna magyar. A magyar oktatókra ebben az országban a legtöbben panaszkodnak. Sőt, én amondó vagyok, hogy külföldön az illető ország nyelvén érdemes letenni, mivel tegyük fel, Angliában megállítanak a rendőrök, és elkezdenek gyanúsítani egy olyan dologért, ami nem volt szabálytalanság. Hogyan magyarázod el nekik, hogy megértsék, ha az adott nyelven nem ismered mi mit jelent? Mert bizony nem mindent lehet lefordítani szóról szóra.
2017. jan. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nehezebb vagy könnyebb ott jogsit szerezni?

Miben más a tananyag?

2017. jan. 24. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!