Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Régen, amikor még nem volt...

Régen, amikor még nem volt GPS, a taxisok, tűzoltók, mentők, futárok hogy találtak oda ahova kellett?

Figyelt kérdés
Ha nem ismerték a környéket, mindig kikeresték a térképen az adott utcát?
2017. jan. 9. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, volt terkepuk :)


Amugy ezeknek a nagy resze ma sem hasznal GPS-t, ismerik a varost.

2017. jan. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Budpesten a taxisoknál alkalmazási feltétel volt a város ismerete. És persze gyakorta az utas irányította.
2017. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye milyen meglepő, hogy GPS, vagy bármilyen elektromos navigáció nélkül is meg lehetett találni a címeket?

A papír térkép nagyon régi találmány, de még annál is régebbi a beszéd...

2017. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ha még életében nem járt a környéken az adott utas, akkor ő sem fogja tudni az utat. A futárnak meg aztán nem mondja senki merre menjen.
2017. jan. 9. 15:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha semmit nem tud, lehetséges algoritmus:


- Hol a fenében van ez, főnök?

- Pesten.

- Azt tudom, de merre?

- Talán a Keleti környékén.

- Ja oké, azt tudom.

Keletinél:

- Csókolom, merre van a Garay tér?

- Itt balra menjen be, három utcát.

Garay téren:

- Nem találom az 5-ös számot. Megmondaná, merre van?

- Pont előtte állunk.

- Ja, tényleg, köszi!

2017. jan. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kiegészitem még a kérdező számára egy meglepő információval.

Magyarországon a futárszolgálatok tevékenysége viszonylag új, nagyon sokáig a posta volt az egyetlen csomag szállító, náluk meg akkor is, most is ismerte a kézbesítő a saját körzetét.

Ez azonban csak részkérdés, ha akkoriban valaki nem tudott valamit, megkérdezte egy másik embertől, valahogy hozzá tartozott az élethez, hogy beszélünk, ha kérdeznek, felelünk, segítünk.

2017. jan. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Futárként használok természetesen GPS-t, de még a mai napig is van, hogy nincs meg egy cím.

Na ilyenkor van az, hogy kinyitja az ember a száját és kérdezősködik.

Sokat szidják a rendőröket, de nem egyszer volt, hogy az igazoltató rendőr nem engem intett le, de szépen leparkoltam mellé és útba igazítást kértem. Sőt még egyszer az őrsre is bementem (bár akkor betegszállító voltam) segítséget kérni.


Sokkal lassabb így, de azért meg lehet oldani.

2017. jan. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

10 évig ott volt a jobb első ülésen a térkép, és rongyosra lapoztam. GPS-sel is el lehet tévedni, sőt azzal lehet csak igazán!

A tűzoltóknak könnyű a dolga, csak követni kell a füstjeleket.

A mentősöknek is könnyű volt, csak az utcai csődületet kellett figyelni.

Vidéken könnyű tájékozódni: a templomtorony látszik kilométerekről, az mellett van a kocsma, vele szemben a posta és a polgármesteri hivatal. Valamelyik műintézményben biztosan ismerik azt akit keresel, ha épp nem ott ül...

:D

2017. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdeztek valakit.

Nem is olyan régen, pár éve mentem be a városba busszal és a buszállomás épp felújítás alatt volt és a sofőr is beugrós volt.

Mivel nem tudta merre van az ideiglenes állomás ezért megkérdezett egy utast.

2017. jan. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hannibál nagyon megjárta, mert nem volt nála GPS. Képzeld el, mekkorát került, amíg Rómáig jutott. Elment Észak-Afrikában egészen Gibraltárig, hogy aztán visszafelé mehessen ugyanannyit. És senki nem mondta, hogy újratervezés.
2017. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!