Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Motoros jogsi előtt állok,...

Motoros jogsi előtt állok, előny lehet az hogy kiskorom óta kerékpározom?

Figyelt kérdés
Őszintén megmondom félek hogy sokat fogok bénázni. Simsonnal is mentem már, az jól ment, de a nagy motor nyilván más.
2017. jan. 10. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, nem az a része a nehéz, hogy felborlusz e vagy sem, illetve kell-e e pótkerék vagy sem. Minden 5 éves gyerek tud mar biciklizni, ez nem előny, ez alap.
2017. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
előnyt nem valószinü,a motor vezetése összettetebb dolog
2017. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Biciklizni az emberek nagy %-a tud, de a motor nem ennyire könnyű, így nem jelent semmit, max hogy van egyensúlyérzéked, de még így is felborulhatsz a motorral. Ez olyan mint a dodgem és az autó.

Az oktatás arra való hogy ott bénázz, senki se motorral a feneke alatt születik, azért mész hogy megtanuld, ne az úton bénázz, ahol nem csak ciki de életveszélyes is!

2017. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pedig előny lehet - főleg ha lusta vagy leszállni róla lámpánál és inkább egyensúlyozol álló helyzetben. :P :D


A nagyobbacska motorok nem mások, csak nehezebbek. Oktatáshoz nem véletlen, hogy a kezesebb jószágokat használják: nem a nagy tengelytávú, kb. a vonatéval egyező fordulókör-átmérőjú vagy a direkt "éles fegyvereket", a magas súlyponttal és futóműgeometriával szándékosan kevésbé stabillá tett pályagépeket.


Menni előre és városi tempónál irányt váltani sima ügy. Aki végigmotorozott egy nyarat Simsonnal és tudja követni a szabályokat, az megoldja.


Keresd meg a rutinpályán végrehajtandó feladatokat s neten, azok között vannak izgalmasabbak mint csurogni a forgalommal, miközben kínosan figyelsz a fejmozgásra (hogy lássák néha a tükröt is nézed) meg az indexelésre.

Például a pálya végében lévő "bójakupacnál" kell nyolcasokat leírni, na ott meg kell találni az a sebességet, amikor bele is férsz a helyre, de nem is inog alattad a motor.

Vagy egy másik sornyi műanyag izé mellett-között kell lassssssan végighaladni. Az megint csak élmény, mármint egyensúly-fejlesztő gyakorlatnak tökéletes.


Félni? A rutinpályán nincs mitől. A motoron bukógomba, gyök kettővel elborulva meg relatíve nehéz komoly sérülést összehozni magadnak vagy a motornak.

Kint a városban jobban kell tartani a bajtól: a másik srác (aki motorozott közúton 10 szezont jogsi nélkül) elé kikanyarodott egy autó, ő meg végigkente az ER-5-öt a négykerekű oldalán.


Én mondjuk a rutinon buktam egyet, pedig én is pár évet motoroztam előtte: a törött ER-5 helyett egy másik ER-5-öt kaptam, ami nem volt úgy eltunyulva/leélve. Na persze a vizsga előtt nem volt idő kipróbálni, kicsit nagyot húztam a gázon, érintettem a füvet, szóval visszatapsoltak.

2017. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!