Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Örökölt autó kivonása a...

Örökölt autó kivonása a forgalomból?

Figyelt kérdés

Halál után, egy nagyjából 30éves (trabant) autót örökölt Édesapám, ugye ki akarjuk vonatni a forgalomból mert használhatatlan, arra aztmondták átiratás után lehetséges. néztem az átiratásokat, 38000ezerre jönne ki, meg utiköltség.... az autó ér max 20ezer forintot, jobb ötlet lenne otthagyni valahol egy erdőben? :D

vagy ilyenkor kötelesség átiratni ?


2017. jan. 23. 10:08
 1/2 semmisemjó válasza:
A közjegyző papírjával irány az okmányiroda, átírási illeték nincs, de a forgalmit, törzskönyvet ki kell fizetni. Utána irány egy hivatalos bontó, kapsz egy papírt, hogy leadtad, irány megint az okmányiroda és ezzel a papírral ki tudod vonatni a forgalomból. Ha nem iratod át megbüntetnek, eladni se tudod.
2017. jan. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem vagyok se jogász, se közjegyző, de egy ügy kapcsán tudtam meg az önkormányzat ügyintézőjétől, hogy senki sem köteles átvenni az örökséget, azaz lemondhat teljesen az örökségről, ha összességében az örökös úgy látja, hogy előnytelen számára az örökség átvétele.

Hasznos lenne ezt szakembertől megkérdezni, s lényeges, hogy egyéb örökség van-e, ami miatt nem érdemes visszautasítani az örökséget. Egyébként egyenesági rokonoknak nincs fizetési kötelezettségük, tehát nincs átírási költség. Attól függ az esetleges fizetési kötelezettség, hogy akitől örökölt az Édesapja, az milyen rokoni, vagy egyéb kapcsolatban állt vele.

2017. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!