Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kivonták a forgalomból az...

Kivonták a forgalomból az autót (gyorshajtás), mit csináljak?

Figyelt kérdés

Párom testvéréé az autó. Nem fizette be a büntetését, kivonták a forgalomból az autót.

Időközben másik országba költözött, tőlem vár segítséget.


Felhívtam a szombathelyi közlekedési hatóság számát (vagy mi a csodáét :D) , legalább az összeget megtudtuk. El kell utalni, közlemény stb...


Csak azt nem értem, hogy utána mivel kell bemenni a megfelelő okmányirodába, és mennyi pénzzel??

Ma újra felhívtam, szegény lány kb semmit nem tudott..

Azt mondta, h az utalási papírral, a rendszámtáblákkal, és az autó összes papírjával (, de egyáltalán nem volt biztos benne)


Én meg nem szeretném, h ha mi párommal odamegyünk, és elkérnek X ezer Forintot, koppanjunk. Nincs is rá keretünk, meg nem a mi sarunk.


Szóval aki járt már így, segítsen...! :)



2015. ápr. 16. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Hívd fel ismét az okményirodát, és kérj egy olyan embert, aki ért is a munkájához. Csapj az asztalra, ne szopassanak. Ezért fizetik őket. A te pénzedből!
2015. ápr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jó, de én most nem azt hívtam.


Azt tudom, h hova kell utalni és mennyit; viszont utána..., csak ködösítő választ kaptam.

Mert pl. odaállítok, hiányos papírokkal/kevés pénzzel/rendszámtáblákkal, mikor nem is kellenek, az nem lenne túl jó.

2015. ápr. 16. 19:17
 3/11 A kérdező kommentje:

Vas Megyei Rendőr-főkapitányság

Közigazgatási Hatósági Szolgálatát hívtam :)

2015. ápr. 16. 19:23
 4/11 anonim ***** válasza:
És miért nem az Ocsmányirodát hívod?
2015. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert ez is tökéletes volt!!!


Másfelől meg amikor megtudtam, h segítenem kéne, ezt a számot kaptam.

ne okoskodj már légyszives, ha nem értesz hozzá

2015. ápr. 16. 19:53
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Kikérem magamnak, igenis értek az okoskodáshoz!
2015. ápr. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, hol tart jelenleg a folyamat, de a lényege: elutalod az összeget, pár napon belül látszani fog a hatóság rendszerében, akik tájékoztatják az okmányirodát (de egyébként az okmánynak is van jogosultsága megnézni, hogy be van-e már ténylegesen fizetve), akkor díjmentesen vissza lehet állítani az autót a forgalomba.
2015. ápr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tényleg semmilyen további összeget nem kell fizetni??


Múlt héten, tegnap és ma is folyamatosan hívtam az XIHNMJA. kerületi irodát, de hiába csöngött ki, fel sem vették!

4 telefonszámon is próbáltam (az általánoson; egyen amit a portás adott (akivel péntek dél után beszéltem,de addigra bezártak.); neten feltüntetett, kifejezetten autóügyekkel foglalkozó 2 telefonszámon


Komolyan mondom, be kéne őket panaszolni !!

2015. ápr. 27. 19:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Tényleg nem kell, a kivonás a szankció, hogy be legyen fizetve. Sajnos nem tudom, milyen ügyintézővel beszélhettél a vas megyei khsz-ben, de biztos kis újonc lehetett:)
2015. máj. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nos, annyival beljebb vagyunk, hogy a gyorshajtásért kiszabott összeg be lett fizetve.

Viszont a tulajdonos meghatalmazása nélkül semmit nem intézhetünk hivatalosan. Az is meglesz hamarosan, csak másik országban van jelenleg...


Ja,és..,annyit elárultak még, hogy a kötelező gépjárműfelelősség-biztosítás miatt ÚJRA ki fogják vonni az autót a forgalomból. Ugyanis nem lett fizetve.


Ha nem a sógoromékról lenne szó, már hagytam volna a francba :DDD !

2015. máj. 12. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!