Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem megy a kézi váltás, mit...

Nem megy a kézi váltás, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most próbáltam hetedszerre letenni a jogosítványt, de a váltásnál mindig elbukok már a tesztpályán. 4 autó kuplungját égettem eddig cseréig, egynek pedig a váltóját tettem tönkre rosszúl időzített váltásnál. A harmadig fokozaig se vagyok képes eljutni. Annyi pénzem van már ebben. Nekem autómata váltós autóm van, viszont jogsi kéne hozzá, de nem tudom letenni. Tud valaki olyan autós iskolát, ahol autómata váltós autón lehet gyakorolni, vizsgázni?

2017. febr. 13. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell parázni. Begúglizod, hogy a lakhelyed környén van-e automatás oktatás, aztán ott pik-pak levizsgázol. Ha vezetni akarsz, akkor veszel egy automatát, oszt jónapot.


Nem kell a kéziváltóssal törődni. Ami nem megy azt felesleges erőltetni.

2017. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

most látom, hogy automata autód van...akkor mi a túróért szenvedtél eddig a kéziváltós oktatásban?


Gúgli..

2017. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig akkor más megoldás nincsen, automatán kell levizsgáznod.

Van sok ilyen iskola.

Konkrét iskolát nem akarok ajánlani, mert egyrészt reklám lenne, másrészt meg mert nem mondtad el, hogy Bátonyterenyén laksz vagy Görcsönydobokán.

2017. febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik, hogy 4 autó kuplungját leégetted. Akartam írni, hogy gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, de ha igaz, amit írtál, akkor téged tényleg nem szabad mostmár 3 pedálos autóba engedni. Lehet jogsit szerezni automata váltós autón, de utána azzal a jogsival csak autómataváltós kocsit vezethetsz.
2017. febr. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha ezt az egyszerű müveletet nem tudod meg tanulni , ott mással is baj van. Lehet a vizsgáztatók mást is látnak.
2017. febr. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, csak ez az egyetlen probléma, egyszerűen túl sok művelet egyszerre és nem megy. figyeni a sebességre, a fordulatszámra, hogy mikor engedjem fel a gázt, mikor nyomjam a kuplungot, mikor engedjem fel a kuplungot, mikor nyomjam a gázt, jó fordulatban van e, ha lassítok, mikor melyikbe kell váltani. túl sok nekem ez már. egyszer véletlenül azért vágtam tönkre a kuplungot, mert 4-esből, egyesbe váltottam. Akkor volt mikor fél perce magasan járt a fordulat, mikor rá kérdezett, hogy nem akarok e esetleg feljebb váltani.
2017. febr. 15. 17:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

" egyszerűen túl sok művelet egyszerre és nem megy. figyeni a sebességre, a fordulatszámra, hogy mikor engedjem fel a gázt, mikor nyomjam a kuplungot, mikor engedjem fel a kuplungot, mikor nyomjam a gázt, jó fordulatban van e, ha lassítok, mikor melyikbe kell váltani."


Az a helyzet, hogy ezeket a legtöbb ember automatikusan csinálja egy idő (kb. 10-20 óra) után, anélkül, hogy figyelne rá. Nem csodálom, hogy nem tudsz levizsgázni, ha az autó kezelése leköti a figyelmed 100%-át.

A leírásod alapján sok órán vagy már túl.

Ha még ennyi idő sem volt elég, hogy automatikussá váljon a kézi váltó kezelése, akkor tényleg kár erőltetni.

Levizsgázol automatával és öröm-boldogság.

2017. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, barátnőmmel annak ideján megjártam. Akkor még működött a dolog, hogy átlökettem vizsgán, és majd melettem vezet, aztán belejön. Igem ám, de mikor 110-nél visszaverte a váltót 1-esbe és ráengette a kuplongot, na azt az érzést és élményt nem kivánom senkinek. Istenadta szerencse, hogy egy repülőtéren mentünk és nem forgalomba.
2017. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el kéne gondolkodni, és nem kéne erőltetni. Túl sok művelet egyszerre? Inkább ne vezess...
2017. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!