Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Legális az elektromos gördeszka?

Legális az elektromos gördeszka?

Figyelt kérdés
Építenék egy elektromos gördeszkát, leginkább közlekedési célból. A teljesítménye összesen több mint 5000W lenne. (Nagyon kérem, ezen ne akadjon fel senki, láttam hasonló kérdést, ami ebbe az irányba ment el.) Tehát a kérdésem az, hogy ez a maximum 30-50 km/h-ra képes eszköz legális-e vagy sem. Nem személyes véleményre vagyok kíváncsi (olyanból kaptam bőven), hanem a törvényre. Köszönöm előre is a választ! (google-t próbáltam, csak arra jutottam, hogy a bicikli 300W alatt még bicikli)

2017. febr. 13. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a gördeszka is gördeszka marad, pedig repülőgép modellmotor hajtja meg..(mert olyan már fut, persze 100 Watt sincs)

a törvény kimondottan nem tiltja az 5000W-os gördeszkát..tehát legális.


Már csak az 5000 Watt erejét kell átvinni az aszfaltra úgy, hogy simán rajta áll a versenyző(és az akkumulátor)

2017. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez megnyugtatott!
2017. febr. 14. 06:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha természetesen hajtómű áttételeken keresztűl lesz megvalósítva a hajtás, akkor szerintem megvalósítható.
2017. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
Legális, de közúti forgalomban nem használható.
2017. febr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy hülye vagyok, de akkor ez azt jelenti, hogy ha az úttest szélén megyek mint a biciklisták, viszonylag lassan, akkor az már nem szabályos?
2017. febr. 14. 22:30
 6/11 Alex Fly ***** válasza:
Azt. Az úttest a járművek közlekedésére szolgál. Az általad említett eszköz pedig nem jármű.
2017. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ez törvénybe is van foglalva, vagy csak vélemény?
2017. febr. 14. 23:20
 8/11 Alex Fly ***** válasza:

Mivel a jogtár oldalán a KRESZ 500-as hiba miatt nem tölt be, ezért azt nem tudom linkelni. De itt is megtalálod:

[link]

(a c) pont)

2017. febr. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben, most már tudom mi az az út, de ebből nem derül ki, hogy használhatom-e a gördeszkámat. Ha tudsz egy olyan linket küldeni, ahol ez le van írva, az sokat segítene.
2017. febr. 15. 15:58
 10/11 Alex Fly ***** válasza:

A KRESZ említett függelétében le van írva, hogy az úttest a járművek közlekwdésére szolgál. Ugyanannak a rendeletnek a 2. függeléke a járműveket is definiálja. A gördeszka nem szerepel a felsorolásban. Ha nem jármű, akkor nem közlekedhetsz vele a közúti forgalomban.

Tessék a link:

[link]

2017. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!