Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha sárga angyal vontatja haza...

Ha sárga angyal vontatja haza a kocsit autópályán végig menve, és neki van autópálya matricája nekünk viszont nem volt, azért jöhet a csekk majd vagy nem?

Figyelt kérdés
A minap lerobbant a kocsink hazafelé, sárga angyalt kellett hívnunk aki a kocsinkat feltette platóra és autópályán vitt minket haza (200 km). Neki volt matricája az autóján a miénken nem, de ugyebár vontatva voltunk.
2017. febr. 14. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál vontatva, szállítva voltál. Autópályán tilos vontatni. Arra a járműre kell matrica, ami szállított, de ez már nem a te problémád.
2017. febr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
"kocsinkat feltette platóra" ??? "de ugyebár vontatva voltunk." kicsit fura egy elmélet v megfogalmazás?...A sárga angyal nem vontat, mindig szállítva visz a lerobbant gépkocsikat! Nem kell fizetned a matrica díjat!
2017. febr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Neked csak a "borsos díjat kell fizetned! Ami nem kevés lesz! brrrr
2017. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul írtam. Tehát szállítva volt a kocsink. Aki szállított annak meg volt autópálya matricája.
2017. febr. 14. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Ezen logika mentén, aki autópályán kerékpárokat szállít az autón, az büntetésre számíthat, mert autópályán tilos kerékpározni.
2017. febr. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

a "sárga angyal" az autoklub segélyszolgálatának autólya ami nem tud szállítani mivel egy kis autó és nem tréler, ami titeket szállított az egy autó szállító tréler volt.


És ilyenkor nem kell a szállított autóra autópálya díjat fizetni, mert ő "rakomány" ilyenkor.

de viszont...

Érdemes levenni, vagy letakarnia hátsó rendszám táblát hogy az autómata kamera nehogy felvegye, mert akkor az autómatikus rendszer kiküldheti a bírságot.


Sok ilyen esetről tudok mikor a szállítós álltal szállított autót megbüntette az autópálya kezelő, és hát nem igazán van jogorvoslati lehetőség ilyen esetben

Vagyis érdemes letakarni vagy levenni a szállított autó hátsó rendszám tábláját

2017. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: pontosan ezért tettem ki a kérdésemet, mert hallottam már olyanról hogy megbüntettek valakit csak mert nem volt letakarva a rendszáma. Tehát ahogyan te írtad. Nem vagyok benne biztos hogy le lett takarva a jelen esetünkben a rendszám tábla. Ha ezért csekket küldenének akkor lehet valamit tenni?
2017. febr. 14. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Már hogy a fenébe ne lehetne. Nem igaz az, hogy nincs jogorvoslati lehetőség.

A szállító cég tudja igazolni, hogy óra perctől óra percig szállította a kocsidat.

2017. febr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

drága utolsó


tudod én ilyen területen dolgozom.

És sok embert büntettek meg akinek az autóját tréler vitte az autópályán.

És a jogorvoslat vége mindíg az volt hogy szépen be kellett fizetni a csekket.

Automatikus az ellenörzés és a bírságolás, és nagyon de nagyon nehéz utolag "megszabadúlni" a kirótt bírságtól.

2017. febr. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!