Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire valós azaz állítás,...

Mennyire valós azaz állítás, hogy tömegközlekedést csak a szegényebb réteg használ és főleg nekik lett kitalálva?

Figyelt kérdés

Tegnap a kollégákkal ez volt a téma ebédnél, a "társadalmi osztályok" szokásai.


Ők azt mondták vizsgáljam meg az autósokat.Eddig sohasem szoktam azt nézni, hogy amikor kiszáll milyen cipője,milyen kabátja van.

Ők azt mondják, ne az Audi,BMW meg a hasonlóan drága autók tulajdonosait figyeljem,ugyanis ők általában nem alkalmazottként dolgoznak, hanem azokat, akik új vagy pár éves Volkswagennel,Opellel,Renaulttal járnak.


És tényleg.

Amikor felszáll az ember a villamosra, elég sok igénytelen embert látni,zsíros haj,szakadt vagy agyonmosott ruhák...st,ez persze nem csak ő hibájuk,Magyarországon rossz az életszínvonal.


Ahogy megfigyeltem pár Opelest,Renaultost, egészen mást képviselnek, mint a tömegközlekedési eszközön látott emberek.Általában élére vasalt minden,belőtt frizura,tiszta cipő,drága szövetkabát....stb


A kollégák arra is kitértek, hogy nálunk a cégnél, aki középvezető,annak meg céges autója van és mindenhova azzal megy, sohasem tömeg közlekedik.

Valahogyan, ők a sikert és az autóbirtoklást összekapcsolják.



Én azért járok tömegközlekedéssel, mert nem szeretnék az utcán tartani egy autót.Pár év alatt tönkremegy a fényezése, meg az UV sugaraktól a belseje, üléshuzat is kifakul.

Egy autóhoz kell garázs.



2017. febr. 24. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Vidéken igaz, nagy városban véleményem szerint nem.

Sok jól öltözött figurát lehet látni a metrón és más közlekedési eszközökön.

Aki a város közepén lakik és ott is dolgozik, annak csak nyűg lenne egy kocsit fenntartani, nem is tudná rendesen használni.

2017. febr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez csak kifogás amit leírtál😅 autóhoz kell garázs?! De nem ez a lényeg. Én vidéki vagyok és felénk még a legutolsó áramot lopónak is van minimum egy opel astrája😅 én a buszokon csak időseket és a nagyon fiatalokat látom. Szerintem ezt nagyban befojásolja a külömbség Pest és vidék között. Gondolok itt arra hogy Pesten egy lakás ára kb 20-30 milió ft ha jól tudom ezért kevesen vesznek inkább albérlet a menő pesten az meg 60-100 körül mozog havonta. Kérdem én mire marad pénze egy pesten élőnek így? biztos nem kocsira. Szóval a kollégáidnak igaza lehet de csak pesti viszonylatba mert mondom felénk minden kintekuntának van autója nekem is hahaa😒
2017. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát az első se jár vidékre sűrűn😅
2017. febr. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vannak jó pozícióban dolgozó emberek közt is akik busszal járnak mert a munkahely fizeti a bérletet, de az tény hogy ez ritkább.


Ha valaki hozzászokott a kocsihoz akkor nehezen veszi rá magát hogy buszozzon. Nem vagyok gazdag de én is kocsival megyek és inkább nem is iszok de akkor se buszozok ha pl beülök valahova a haverokkal.


Viszont vannak nálam szegényebbek akik szintén autóznak. Régebbi autójuk van, közmunkások vagy még munkájuk sincs, de akkor se a buszt választják.

2017. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez beállítottság kérdése. Pesten a cégvezetőnk csak tömegközlekedik. Pedig jóval €3.000 feletti fizetése van.
2017. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Fúú, megvan a véleményem erről a hülye kérdésről, de azért megpróbálok normálisan válaszolni.


Nagyvárosokban (Debrecen, Szeged, Pécs, stb NEM VIDÉK) jellemzően a jól szituáltak is járnak busszal, mert a belvárosban nagyobb szenvedés kocsival közlekedni, mint tömegközlekedéssel, a dugók, parkolók hiánya, nagy parkolódíjak miatt. Budapesten egyes helyekre egyenesen lehetetlen autóval eljutni, a tömegközlekedés nagyon jól meg van oldva, és könnyen el lehet jutni bárhova, anélkül, hogy az autón kelljen törni a fejed. Nem ritka, hogy igencsak gazdag embereknek nincs autójuk a fővárosban, mert egyszerűen nem kell.

Kis városokban, meg főleg faluban, azért már elég szar, ha nincs autód, valamilyen szinten le is néznek. És tényleg szívás az élet, mert busz legjobb esetben is óránként közlekedik. Én is kisvárosban lakom, csakis autóval járok mindenfele. De ha nagyvárosi lennék, a városon belül ritkán venném elő az autót. Nem azért, mert nem engedhetném meg magamnak.

2017. febr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos helyen és bizonyos helyzetben ez igaz lehet, máshol, más körülmények között nem. Az utazás, helyváltoztatás az emberrel született természetes igény. Aki adott élethelyzetben, akár csak lakhelye, munkahelye, vásárlási lehetőségének helyszíne között csak rövid távolságot kénytelen megtenni (1-2 km), az ésszerűen nem vesz igénybe semmiféle közlekedési eszközt. Budapesten viszonylag jó a tömegközlekedési rendszer, egy személygépkocsi fenntartása valóban luxus lehet, egy nyugdíjasnak különösképpen. Vidéken, ahol akár az élelmiszerbolt is 1-2 km-re van az otthontól, ott egy háziasszonynak napi 5 kg élelmiszer hazacipelése már gondot okozhat személykocsi nélkül, aztán a gyerekek iskolába oda/vissza és hasonlók. Ha valamilyen súlyosabb tárgyat kell hurcibálni, akkor ahhoz mindenképpen fuvarlehetőség kell és végeredményben egy használt kocsi már a kényelem és szabadság érzése miatt is megéri.

A siker és az autóbirtoklás inkább a szabadság érzésének értelmezése miatt kapcsolódik össze. Nagyvárosi viszonylatban azonban a parkolási gondok miatt olyanok is a tömegközlekedést választják, akik racionálisan gondolkodnak és lesz..ják a külsőségeket meg nem érzik a szabadságukat korlátozva attól, hogy nem kocsival közlekednek. Sokan vannak, akik a kocsijukat csak települések közötti útra használják, azaz a Mercedes hétközben a garázsban pihen. Név szerint is megemlíthetném annak a volt miniszternek jelenleg egyetemi tanárnak a nevét, aki biztosan nem nélkülöz a mindennapokban és mégis tömegközlekedést vesz igénybe.

2017. febr. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a #7-es pontos diagnózist adott.


a kérdező ebből akár meg is írhatja hétfőre a háziját.

2017. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez mind inkább nagyjából az Usára igaz kivéve a legnagyobb városokat mert még ott is előfordul hogy a manager metróval jár be. Látszik hogy már kezdjük átvenni az ő mentalitásukat.
2017. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Alex Fly ***** válasza:

Nem igaz. A tömegközlekedésöegy teljesen logikus szolgáltatás mindenki számára.

Magyarországon még sokan leragadtak az általad írt véleménynél, ezért sokan élnek abban a tévhitben, hogy egy bizonyos színvonal felett autóval kell közlekedni. Idővel azért ez itt is változni fog.

2017. febr. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!