Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csinálhatok 2-es PÁV-ot 17...

Csinálhatok 2-es PÁV-ot 17 évesen?

Figyelt kérdés
Még nem akarok dolgozni, csak azt szeretném, hogy legyen meg minden mire oda kerülök.

2017. febr. 27. 19:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kinek akarod mutogatni a jobban kinéző (?) 102-esed, de én nem tartom dicsekvésre alkalmasnak.

Különösen akkor lehetsz majd büszke az értékére, ha megtapasztalod, hogy ugyanazokat ugyanúgy vizsgálják, mint amit a körzeti orvos 55 évvel ezelőtt, hogy Janika is vezethesse a család büszkeségét, a piros Danuvia motorkerékpárt.

Látásélességet vizsgálnak (ha van elég hely, akkor az előírt 5 m-ről, ha nincs, akkor „hátráljon a falig, úgy, jó”), vérnyomást mérnek, és ha előkerül, akkor a „kavicsos” könyvvel színlátást vizsgálnak. Vagyis, a gyakorlatban, nagyon nagy általánosságban azt vizsgálják, amit a 101-esehez.

2017. febr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ugyanazt, de legalább már ezen is túl leszek. 1-es alkalmasságin is ezek voltak. Minden oké volt. Kár, hogy nem a hivatásost kértem.
2017. febr. 28. 14:36
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha most csinálod a B-t, akkor jövőre nem fogod a C-t, mivel 2 évnek elkell telni a B után. B-vel 2 évig futót sem húzhatsz. PÁV II-höz 2-es orvosi kell, azt itt már írták. Azt megtudod csinálni, ha meglesz a B, de nemsok értelme van addig, mivel munkát hivatalosan úgyse vállalhatsz. Ma már a 3,5 tonnásokkal is úgy megy a nemzetközi szállítás, hogy akasztják utánna a legnagyobb méretű, de még hivatalosan húzható futót, vagy trélert, de ahhoz is kell az E a B mellé, meg a 2-es orvosi, PÁV II, de nálad ez kiesik, mert nincs E kategóriád.


Amúgy ha meglesz a B-d, szerintem próbálj ilyen GLS-DPD-Sprinter cégekhez jelentkezni, hogy legyen rutinod, mire mész C-re. Jah, ha norvégiába akarsz menni, vagy nemzetközizni, akkor tanulj angolul, mert sok hasznát veszed majd.

2017. febr. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Rosszul tudod, ugyanis: [link]

Olvasd végig az egészet. Ide fogok járni.


Hát, passz. Amint meglesz a C (jövőre) és nem számít kezdőnek után azonnal csinálhatom a nehézpótot.

2017. febr. 28. 17:13
 15/16 anonim ***** válasza:

Szóval te nem egyben, hanem külön csinálod, igy nem kell a 2 év.


Nálatok nem indít a munkaügyi c-s tanfolyamot?

2017. febr. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Passz, nekem mindegy igazából. Szépen megdolgozok érte és kifizetek minden tanfolyamot.

Nyári pénzemből veszek autót, az autóval el fogok járni dolgozni raktárba iskola mellett. Amint összejön egy 200-300 (jövőre ilyenkor kb) elkezdem a C-t, utána GKI, és targoncakezelői amint 18 éves leszek. Magától értetődik a többi. :)

2017. febr. 28. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!