Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kamionosoknál mit jelent az...

A kamionosoknál mit jelent az hogy "tíz négy"?

Figyelt kérdés

2017. márc. 5. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Amerikában 10-4 (ten-four) a CB rádiózásban kb azt jelenti OK, értettem
2017. márc. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
80%
Semmit. Nincs ilyen a kamionoknál.
2017. márc. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi első!


Másodiknak meg üzenem, hogy a kamionosok egyik gyakran használt szava a cb rádióban. Javaslom a Convoy című film megtekintését!

2017. márc. 5. 13:31
 4/10 anonim válasza:
90%
Kamionos vagyok, te idióta. Veled ellentétben én nem filmről ismerem a szakmát.
2017. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
De a kérdező nem is az igazi kamionosokra kíváncsi, hanem arra az álomvilágra, amit filmeken lát.
2017. márc. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A katonai nyelvezetből került át, azt jelenti, "vettem", "értettem", "megerősítve" stb.
2017. márc. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A katonai nyelvezetből került át"

Tévedés, a "katonai nyelvezet" erre a célra a "roger" kifejezést használja.


A tizes kódok használata a CB-rádiózás kezdetének idejéből származik, és elsősorban az USA különböző rendfenntartó szervei használták, innen került át a civil (CB-)rádiózásba.


Voltak kísárletek a szabványosításra, de mind a mai napig államonként eltérő a különböző kódok jelentése.


A popkultúrába többek között a Konvoj című filmnek köszönhetően került be pár kód, pl. a 10-4 és a 10-20.

2017. márc. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tévedés, használják a katonák Amerikában, nézz utána. Vagy nem tudom játszottál-e a battlefield 2-vel. Abban is használják.
2017. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A használat és az eredet közti különbségeknek nézz utána. És ne egy játékból tájékozódj...
2017. márc. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te mondtad, hogy a katonai nyelvezet a rogert használja, nem a ten-four-t, erre mondtam, hogy de, a ten-four-t is használja... A játék meg jelen esetben korrekt.
2017. márc. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!