Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Láttam néhány városunkban...

Láttam néhány városunkban három és négykerekü lábbal hajtott járműveket. Milyen engdélyek és szabályok vonatkoznak rájuk ha venni vagy csinálni akar ilyet az ember, és használni?

Figyelt kérdés

2017. márc. 10. 10:24
 1/8 anonim válasza:

Kerékpárnak minősül.

Szabály szerintem nincs, hogy megveheted e vagy megcsinálhatod e.

2017. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

Az azért túlzás, hogy nincs szabály rá.

2017. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha van egy valami amin van lámpa,fék,stb tud kanyarodni, megy akár 70-80 al , úgy néz ki mint egy mopedauto de lábbalhajtós,akkor lehet lehet vele menni országúton is?
2017. márc. 10. 15:08
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
Pontosan ugyanúgy, ahogy a többi kerékpárral.
2017. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom akkor mi van, ha nem egy nyomon haladó járműről van szó, szerintem érdemes a hatóságoknál utánakérdezni.
2017. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
Lényegtelen, hogy egy, kettő vagy három nyomon hald. Ha megfelel a KRESZ definíciójának, akkor kerékpár, annak megfelelő szabályozással.
2017. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igenám de négy kerékkel már egyedül lefedi a bicikliutat.
2017. márc. 11. 12:11
 8/8 Alex Fly ***** válasza:
A kötelező bringainfra-használatot a KRESZ a kétkerekű kerékpároknak írja elő. A többi mehet az úttesten is (természetesen ha nincs más tiltás).
2017. márc. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!