Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szervusztok! Hány kilót bír...

Szervusztok! Hány kilót bír egy átlag bicikli váz? Egy Hauser 5 bringám van, jó ideje nem használtam, most újra szeretném használni, de félek, mert 140 kg vagyok. A biciklin dupla falú felni van és csak első teleszkóp. Szerintetek lesz vele probléma?

Figyelt kérdés

2017. márc. 17. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha valami regebbi acelvazas szerkezet akkor lehet elbír,ha alu akkor az első nagyobb döccenőnél törik/szakad/reped/deformalodik
2017. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Alex Fly ***** válasza:
Egy megfelelően megépített váz 150-200 kg-ot el kell, hogy bírjon. Ezek tervezésénél nem csak egy pehelysúlyú ridert vettek figyelembe, hanem a kerékpáros mellett a csomagokat, a használat során fellépő erőhatásokat (fékezéskor a homlokcsövön akár tonnányi erő is felléphet) stb. A leírásból úgy sejtem, hogy terepre készült kerékpárról van szó, ami az itt fellépő nagyobb erőhatásokra van méretezve. Ha aszfalton használod és kíméletesen bánsz vele, akkor ez ad akkora tartalékot, hogy ne legyen baj.
2017. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, nem tudom milyen anyagból készült, de valóban terepre való bicikli.
2017. márc. 17. 17:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez az?

[link]

2017. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, viszont az enyémen a hajtókar valamint az ülés felé nem vékonyodik el a váz, valamint egy combosabb teleszkóp van rajta.
2017. márc. 17. 19:55
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha esetleg tudtok ajánlani akár cserét kívánó alkatrészeket, melyekkel jobbá és strapabíróbbá lehetne tenni, vagy akár egy új biciklit (mert cserén is gondolkodtam már, nem mai gyerek és anno sokat volt nyúzva) akkor olyan 150e forintig nem akadály a pénz.
2017. márc. 17. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!