Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány szeretnék. Orvosi...

Jogosítvány szeretnék. Orvosi alkalmassági vizsgálat TB nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jogosítvány szeretnék. Az orvosi alkalmasságihoz kell TB? Erről semmilyen információt sem találok sehol, csak azt hogy 7000 ft.

#jogosítvány #TB #Jogosítvány TB nélkül
2017. márc. 19. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Eleve kp-ben fizetni kell érte, szerintem nem kell TB hozzá.
2017. márc. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%
Nem kell hisz fizetsz érte, a TB nem áll belőle semmit.
2017. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Kell.

Ez (is) úgynevezett térítési díj ellenében igénybe vehető egészségügyi szolgáltatás.


Az egészségügyi ellátáshoz – a jogszabály szerint ez is az – a TAJ-számot be kell mutatni, érvényességét ellenőrizni kötelesek.

A járművezetői alkalmassági vizsgálatok nem végezhetők az egészségbiztosítási alap terhére – azaz, fizetősek.

1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól


Érvénytelen TB esetén a vizsgálatot nem tagadják meg, de figyelmeztetnek, és az adóhatóság tudomására jut.


Ha még nem töltötted be az 50. életéved, akkor a vizsgálat díja 7200 Ft. Ezt is jogszabály tartalmazza.

284/1997. (XII. 23.) Korm. rendelet térítési díj ellenében igénybe vehető egyes egészségügyi szolgáltatások térítési díjáról

2017. márc. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Szia. Nekem sincs már magyar eü. biztosításom, mert kiköltöztünk külföldre. Én a volt gyermekorvosomnál csináltattam az alkalmasságit. Csak magyar személyit, meg 7200 forintot kértek. Az autósiskolánál pedig el is fogadták.
2017. márc. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!