Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen létezik (jogsi szerzésse...

Ilyen létezik (jogsi szerzéssel kapcsolatos)?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy 2 éve megszereztem az A2-t (pontosabban 2015. februárban). Most jelentkeznék A-ra, de az oktató azt mondta, hogy nem mehetek mert:

Kreszre kellene mennem, mert már több mint 2 éve voltam kresz vizsgán.

Nem mehetek kreszre, mert a forgalmi vizsgám májusban volt és még nem telt le 2 év. Tehát az oktatóm szerint csak májusban kezdhetem el megint a kreszt, majd a többi vizsgát is.

A kérdés az, hogy ilyen lehetséges-e? Mi köze a kettőnek egymáshoz? Miért nem mehetek kreszre, ha egyszer már 2 évnél régebben voltam elméleti vizsgán? Vagy minek kellene most mennem elméletire, ha a forgalmihoz nézik?

Jó lenne még most letenni a jogsit, nem nagyon akarnék várni még 3-4 hónapot.



2017. márc. 23. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kategória megszerzésétől, tehát a forgalmi vizsga időpontjától kell számolni a két évet.
2017. márc. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tehát, nem kellene kreszre mennem csak rutin+forgalmi?

Van valami hivatalos hely/személy, ahol telefonon rákérdezhetnék?

2017. márc. 23. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
nkh?
2017. márc. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
31%

Na, már valami okostojás megtalált, hogy az nkh megszűnt.


Az NFM a jogutódja, akkor nyilván annak a közlekedési hatóság alosztályánál kell érdeklődni.

2017. márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kell új elméleti vizsgát tenned, aminek feltétele a tanfolyam elvégzése.

[link]

Nálad az „és” utáni rész nem teljesül, a mentesüléshez.

A hatályos jogszabály elolvasható, például,

Itt → [link] , vagy

itt → [link]


A képzésre való felvétel feltételei közt nem szerepel „kötelező türelmi” idő, vagy nem tudom, minek nevezzem. ← a fentebb linkelt kormányrendelet 4. § (4) bekezdése.


Más vonatkozásban van 2 év.

24. életév betöltése után, „A” kategóriás jogosítvány, előzetes motorkerékpár vezetési gyakorlat hiányában is szerezhető.

20. életév betöltése után (24. életév betöltéséig) csak ►kétéves◄ „A2”-es vezetői engedély után lehet „A” kategóriát szerezni.

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet 7. melléklet

Járművezetésre jogosító okmányok kiadásának életkori és jártassági feltételei a 2006/126/EK irányelvnek megfelelően 2013. január 19-től

I. Életkori feltételek

7.2 és 9.2

A hatályos jogszabály elolvasható, például,

Itt → [link] , vagy

itt → [link]

2017. márc. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
LOL, sokan meg még mindig KPM-nek hívják. Mintha nem lenne tök mindegy. Akinek van esze az tudja miről van szó úgy is.
2017. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek.

Én is úgy gondoltam, hogy Egyszerre 2 dologhoz nem nézhetnek 2 évet, teljesen értelmetlen lenne. Csak amikor egy oktató mondja, akkor azért elbizonytalanodik az ember.

Tehát az oktatóm valamit benézett, elbaszarintott. Holnap megyek és elbeszélgetek vele.

2017. márc. 24. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!