Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szupertrafi ha bemér kapok...

Beugro kérdése:

Szupertrafi ha bemér kapok büntető pontot?

Figyelt kérdés
Ma 60as táblánál 80-al mentem és arra lennék kíváncsi hogy ezért kapok e büntető pontot. (Nem, nem jöttek utánna)

2017. ápr. 2. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kapsz.
2017. ápr. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ! :)
2017. ápr. 2. 17:56
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Most komolyan mi értelme van a szupertrafinak ha 60-as táblánál 80-al mész és semmit nem kapsz érte?!!?!?

WTF logic?

2017. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Attól a csekket még ugyanúgy megkapja, szóval az nem egészen igaz hogy semmit nem kap érte.
2017. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok vele hogy kapok pénz bírságot csak arra lennék kíváncsi hogy pontot kapok érte e ....
2017. ápr. 2. 20:08
 6/11 anonim ***** válasza:
26%

Akkor jó!!! :) megnyugodtam... nagyon helyes!!!!

a bírságot is lehetne halmozni pl...

a következő ugyanilyen már legyen 1.5× szorzóval

2017. ápr. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

#6

Gratulálok a felfogásodhoz.

2017. ápr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
@6: valóban jobb lenne a progresszív bírság, de ez csak abban az esetben működne, ha a gyorshajtás tényleges retorzióval járna. Jelenleg viszont ott tartunk, hogy az esetek elenyésző töredékének van bármiféle következménye, gyakorlatilag csak azt büntetik, aki szándékosan azt akarja. Így aztán lehet akármilyen magas a bírság, nincs igazi visszatartó ereje. Ahhoz, hogy a szabálykövetési hajlandóság területén javulást érjünk el, inkább a büntetés elkerülhetetlenségét kellene elérni. Ha tíz év alatt kap valaki egy 300000 forintos csekket, annak jóval kisebb a visszatartó ereje, mint egy 10000 forintos bírságnak, amennyiben azt minden alkalommal kiszabják a szabályszegőre, akár naponta többször is.
2017. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#7 majd ha valaki barátod meghal egy gyorshajtó miatt akkor írd ezt lécci....


#8 igen sajnos így nem sok visszatartó ereje van :(

és ez látszik is.... nagyon kevesen tartják be a sebességhatárokat... stop tábla is sokaknak csak dísz...

záróvonal is sokaknak csak dísz...


Ha rajtam múlna én brutálisan büntetném őket.

Ha lakott területen 50 helyett 60-al megy már 30.000-et adnék neki + büntetőpontok.

Ja persze csal az óra... az mindig lefele csal, nehogy már ne lehessen menni 50-el.

Ha én képes vagyok rá akkor más is.

Ha meg időben oda akar valahova érni akkor induljon el előbb vagy késsen el de akkor se veszélyeztesse más életét.


Az én piciny falumban már hány embert elütöttek :D és ez csak egy 2000+ fős falu és mindig az volt a baj, hogy túl gyorsan ment az autós (még ha nem is ő volt a hibás de ha 50-el ment volna akkor az illető nem halt volna meg)


Autópályán száguldozókra azonnali 150-300e bírságot szabnék ki..


Szar világ lenne a sok buta autósnak ha rajtam múlna a büntetési rendszer :)

2017. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Jajj már..nyilvános akasztás kéne gyorshajtásért, nem? Attól hogy valaki túl lépi a seb.határt már gyilkos meg veszélyeztet mindenkit.Nem a városban zebráknál egyebeknél(tehát ahol veszélyeztetnék másokat) lehet csak túl lépni.De pl egy egyenes ahol kivan rakva egy 60as és belemész 80-90nel...rögtön 1millás csekk kéne nem? De tuuuudoooom itt gyakorin mindenki betart mindent és egy kinthagyott 30asnál is csorogtok 30cal.Vagy itt gyorshajtás alatt mindenkinek a 200zal száguldozás ugrik be?:)
2017. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!