Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Észak Írországban ismerőst...

Észak Írországban ismerőst lekapott a static camera, de nem él itt, csak egy barát autóját vezette kétszer amikor kijöttek látogatóba hozzá, a srác akié az autó most kapott levelet hogy 30 helyett 37 mph ra lekapta a kamera Mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Megbüntetik a kocsi tulaját? Az ismerős a jövőhéten megy haza, bárki tud valami tanácsot adni, mit érdemes tenni?

2015. okt. 31. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Kifizeti, aztán a pénzt meg kifizeti neki aki vezetett például.

Vagy van valami más szankció is a kb. negyedével történt túllépés miatt?

2015. okt. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Aki vezetett csak látógatóban van itt ,és magyar jogsija van csak, a hétvégén megy haza, nem történt durva kihágás, nem 200-al ment, 7 mérföld per órával lépte túl, csak ugye a tulajdonosa az autónak aggódik, mert neki helyi jogsija van és bevonják neki ha most megbüntetik, főleg azért mert ő nem volt jelen a szituációban.Ezért a nagy dilemma mi lehetne megoldás, vagy legalábbis megúszni hogy ne adjanak pontot a tulajdonosnak érte.
2015. okt. 31. 17:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy kint él(tek) nem (vagytok) túlságosan tájékozott(ak)... Magyarázkodni meg nem igazán kell, aki haragszik a gyorshajtókra azt nem érdekli; aki szeret gyorsan menni, az meg tudja hogy mizu.


Inkább értelmezni lenne célszerű a levelet, benne van mit tehet gondolom.

Mi a levél? Értesítés, hogy gyorshajtással vádolják (notice of prosecution vagy ilyesmi)?

Gondolom meg lehet jelölni, hogy ki vezette a kocsit, erre van x napja az üzembentartónak (vehicle holder, ha ott is ennek nevezik).


Ez ott is 3 pont, nem? És már annyi van, hogy ennyi elég az elvételhez? Mert ha minden igaz ott 12 kell 3 éven belül.

2015. okt. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen kinn élek, és mivel eddig nem kaptak el sosem gyorshajtásért, így szerintem evidens hogy nem vagyok túl tájékoztatva ez ügyben.12 Pont kell hogy elvegyék igen, de neki magyar jogsija van és az itteni srác autóját vezette,úgy hogy be lett vezetve a biztosításba mint második sofőr. a 3 pont is helyes ezt eddig is tudtam, azt viszont a levél(Notice of intended prosecution) sem árulja el, hogy ha az illető vendég volt és már nem tartózkodik az országban ,ergó nem jelent potenciális veszélyt az itteni közlekedésre mi a teendő, a tulajdonost meg szerintünk sem vonhatják felelősségre mivel nem ő vezette az autót az adott esemény bekövetkeztekor.Szóval a kérdés még mindig az, hogy aki vezetett megkeresik/hetik-e Magyarországon és a tulajdonost ezek után érinti e. Fura helyzet tudom, épp ezért keresek megoldást, hátha valaki találkozott már ilyennel és mi lett az eredménye.
2015. okt. 31. 23:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi Angliában élünk. Páromat a hazafele úton kapták el, ahogy jött vissza autóval Angliába. Csórikámat lefényképezték:D 100 font lenne a bünti, plus 3 pont, vagy elmegy tanfolyamra, de az is 80-90 font...csak ugye ott nincs 3 pont levonás. Na most neki még magyar jogsija van. Pontot nem tudnának levonni, de az autóbiztosításba benne lenne és itt személyre szól a biztosítás, nem autóra.

Nem tudom felétek hogy van. Személyre vagy autóra szól a biztosítás? Nem lehetséges ilyen egy napos tanfolyammal letudni? A rendőrség küldte ki nálunk a levelet. Fel kellene hívni őket és meg kell kérdezni.

Utólagos okoskodás: Soha többet ne add oda a kocsidat senkinek, pláne úgy, hogy nem vagy ott. De ennek az ipsének pláne le, ha még le is hazudná nekem a csillagokat, az életben nem vezethetné többet az autómat. Tényleg borzasztó, hogy valaki idegen országban gyorshajt, ráadásul más kontójára. Odafigyelhetne jobban.

2015. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!