Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Tachográf korong cseréje 24...

Dominiq Toretto kérdése:

A Tachográf korong cseréje 24 órás ciklusban, (A 24 órán túli koronghasználat, "Ráhúzás"megelőzése végett) hogyan történik, ha belföldi fuvarozást végzek, és az autóban töltöm a pihenőmet?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Most űlltem korongos autóra,és az lenne a kérdésem ezzel kapcsolatosan,Mivel a 24órán túli koronghasználatot büntetik, így például, ha reggel 6órakkor bekezdek,és 13 órás műszakot tartok. Tehát este 19:00 kor leállok,és kiveszek egy 11órás pihenőt, Akkor nekem nekem még másnap hajnal 06:00 előtt kikell cserélnem a korongot,hogy ne legyek szabálytalan?? és ne legyen a korongon 24órán túli ráhúzás. Válaszaitokat köszönöm.

2017. ápr. 23. 09:22
 1/4 A kérdező kommentje:
Mert ugye,hogyha a korong 24 órán túl a tachográfban marad,akkor is szabálytalan mivel "Ráhúz". De ha pedig kicserélem akkor is szabálytalan,mert akkor pedig úgy értelmezi a KPM-es,hogy nem volt meg a 11óra egybefüggő pihenőm.
2017. ápr. 23. 09:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon keveset voltam korongos autón, de amit leirtál abból nekem hiányzik a műszakzárás.... tehát korong kivesz, kitölt....

Ugyr mivel kivetted lezárni, azt már nem teheted vissza, hanem egy új korongot... arra már ráfér a pihenő.... pihenő után meg új műszakot kell nyitni.... azt meg megint másik korongra....

De ha biztosat akarsz, akkor a facebookon tedd fel a tachocenter csoportba.... nekem nagyon sokat segítenek....

2017. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szántóvető ***** válasza:
100%
pihenőben nem cserélhetsz korongot mert azzal megszakítod a pihenődet.tehát még aznap este cseréd ki műszakzárás után és kész.
2017. ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a válaszaitokat.
2017. ápr. 23. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!