Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyenkor érdemes valami...

Ilyenkor érdemes valami lépést tenni? Ha igen mit?

Figyelt kérdés

20 ezer fős kertvárosban élek, akad néhány autó amit ismerek látásból főleg a környéken.

Nagyjából 1 hónapja jelen van itt egy szakadt Ford, elől nincs lökhárítója, ocsmány a színe, és hatalmas hangja van, valamint elől és hátul 1-1 lámpája nem ég.

Egy testes kreolos férfi vezeti, rendszerint 2 utasa van, hasonló adottságokkal.

Nem merném feltétlenül azt mondani,hogy romák, olyan jól még még nem tudtam megnézni őket, de arra tippelnék,hogy azok.(már csak az autó külleme miatt is)

A lényeg,hogy az utóbbi 2 hétben háromszor is itt ólálkodott az utcámban, ebből kétszer az én házam előtt állt meg egyszer pedig feljebb.

Itt beszélgetnek, vitatkoznak, aztán 10-20 percen belül mennek is tovább,mindig 0:00 és 1:00 magasságában.

Biztos,hogy nem lakik itt egyik sem, és az autó sem az utcába való, egyrészt mert a környéken csak kifejezetten europid dolgozó emberek laknak, másrészt mindennap végig megyek az utcán és ha a 20 ezer fős város összes lakosát és azok autóit nem ismerem, de azt azért 80%-ban tudom,hogy az a Ford nem áll senkinek sem az udvarán.

Egy hete tanúja voltam amint két rendőrautó közrefogta a gépsárkányt, és igazoltatták a benne ülőket.Valószínűleg a világítás miatt, mert azt errefelé komolyan veszik, és büntetnek érte.

De legutóbb tegnap megint itt lebzseltek a házam körül, világítás továbbra sincs.

Az autót a városban rendszeresen látom, mindig másfele.

Nekem csak az a furcsa,hogy itt mindig megállnak és mindig késő este, pedig itt aztán semmi nincs, főleg nem éjszaka.

Három dolgon vacilálok:

1.Kimegyek hajlani 1kor és megkérdezem őket,hogy segíthetek e.

2.Szólok a rendőrségen,hogy ez a helyzet (segítőkészek nagyon)

3.Nem foglalkozok velük, és ha van valami betörés vagy hasonló, akkor jelzem a rendőrségen.(nagyjából tudom melyik nap igazoltatták, az alapján gondolom simán visszakeresik,hogy kiről van szó)


2017. ápr. 23. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem lehet tudni, hogy miben sántikálnak. Lehet csak badáznak, vagy munkába indulnak/ munkából jönnek, és ott találkoznak, vagy bármi más, kitudja. Na de igazad van, enyhén szólva is gyanús a dolog. De ha betörni akarnának, én nem hiszem, hogy ilyen feltűnően csinálnák. Bár amilyen hülye emberek vannak, kitelik minden.

A 2-es verziód a helyes, megdumálod a rendőrökkel, hogy nézzenek a banda után.

2017. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"vagy munkába indulnak/ munkából jönnek,"


Már amennyiben a betörés is munka!

:)

2017. ápr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!