Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek is egyre gyakoribb...

Szerintetek is egyre gyakoribb a két autó egy háztartásban?

Figyelt kérdés

Nálunk, illetve itt a környéken sokaknál van 2 autó egy háztartásban.


Sem én,sem az asszony sem keresünk milliókat.Igazából, már azelőtt volt mindegyikünknek kocsija,hogy összeházasodtunk és valahogyan ez a dolog megmaradt,hogy neked is,meg nekem is.

Budapest környékéről járunk Budapestre dolgozni és így a leggyorsabb.A munkahelyeink elég messze vannak egymástól, egymást hordani meg átbumlizni a városon sok időbe tellene.

Ha jön az első gyerek, akkor az ő Ibizája le lesz cserélve egy Scénicre vagy Touranra.


De, volt már aki megszólt érte,hogy "minek 2 autó, ha lehet beállót építeni a WC-hez,akkor oda is kocsival mennétek".


Kocsival jóval egyszerűbb ügyeket intézni,bevásárolni.



A szüleim szokták mesélni,hogy régebben igen ritka volt,hogy két autó legyen egy háznál, de azt sem használták mindennap.

Azt viszont tegyük hozzá,hogy akkoriban a lakosság elég nagy része helyben dolgozott.Manapság megváltozott a világ, utazni kell egy jó munkahelyért.



2017. ápr. 29. 15:05
 1/7 anonim válasza:
Szerintem már az a fura hogy egy háztartásban 1 autó van. Sokszor jól jön a 2 autó és már nem a Lada kort éljük higy autó csak azért legyen hogy nyáron elmenjen vele a család a strandra
2017. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk sokáig 1 autó volt. Aztán lett kettő tavaly nyáron. Idén januárban meg kaptam céges autót, így most 3 autó áll az udvarban.

A céges autóval is mehetek ide oda, persze nem ész nélkül de egy hétvégén 150 km-t lazán elautózhatok, le tudom írni a cég fele hogy mire használtam.

A sajátom(amit tavaly nyáron vettem) az idén januárban nem ment egyetlen egy km-t sem, hétvégén megyek vele aztán ennyi, nyílván nyáron más lesz a helyzet. A régebbi családi autó megint kell. De nem adjuk el egyiket sem, megtehetem hogy fenntartom, hiába csak 60e a biztosítás/év, ennyi kell. Ha nem lesz céges autóm akkor is kell autó a későbbiekben.

Ahogy nézem mostanában van aki túlad az egyetlen autóján mert nem bírja, van aki a másodikat/harmadikat veszi.

Ja és minket is megszóltak, főleg a céges autó kapcsán amiről azt hitték hogy saját, mondjuk nincs matricázás meg semmi. Hogy ketten vagytok 3 autóra...

2017. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Általában ha 2 kocsi van egy háztartásban azok közül legalább az egyik egy 1-2 százezer forintos autó és jó esetben a másik egy újabb.

Minimálbér körüli fizetésből de még 130-130 ezres fizetésből sem egyszerű 2 kocsit venni, fenntartani úgy hogy az életszínvonal rovására ne menjen.

2017. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a város azt mondja, hogy 1 családba 1 autó. Mi hárman vezetünk a családba mindenkinek van külön autója és van egy nagy családi autó, vagyis egy kombi. Így van négy, és összértékül nem éri el az 1 milliót se. Szerintem nem nagy dolog ez. Csak a havi bérlet a drága, évente 180 ezer. Ami kicsit húzós. De inkább ez mint 4 óra buszozás.
2017. ápr. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ja a mai nyomik már nincsennek meg autó nélkül.
2017. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sem én,sem az asszony..."


Feltételezem itt a kedves feleségedről, párodról, stb írtál, nem valami útszéli ne is írjam, hogy kiről.


Nagyon sok helyen az van, hogy a férfi/pasi/apuka viszi a munkába a feleségét, viszi a gyerekeket oviba és suliba, de normálisabb helyeken ezt logikusabban látják.


Csomó ismerősöm sok ideig úgy volt, hogy nőként ment BKV-val, a pasi meg kocsival.


DE MIÉRT IS???!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?


Az értelmesebb nők kiálltak a jogaik mellett.



Ennyi.


Gondolom a pasi nem akart átváltani buszra, bicajra, a nő meg úgy volt vele, hogy ő miért is lenne kevesebb.


Egyébként ha nem pazarolsz akkor 2 autót fenn tartani nem annyira lehetetlen.

2017. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"De, volt már aki megszólt érte,hogy "minek 2 autó, ha lehet beállót építeni a WC-hez,akkor oda is kocsival mennétek". "


kit érdekel, mit mondanak az irigy emberek? foglalkozzon a saját dolgával. Magadnak veszed a kocsit, nem másnak.

2017. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!