Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek menjek át automata...

Szerintetek menjek át automata váltós kocsira?

Figyelt kérdés
Eddig 6.-órát vezettem le,oktatóm szerintem látszik,hogy nem először vezetek,de van még mit csiszolni. Pl mikor rutinpályán gyakorolok jól megy minden,aránylag egész gyorsan el tudok indulni. De amikor haza viszem magam a kocsival,kint a forgalomban valahogy nem megy,hogy gyorsan eltudjak indulni... lassan engedem fel a kuplungot meg sokszor 3ezerig pörgetem a motort. Váltással sincs gond,csak az ilyenekkel van,hogy mikor mondjuk körforgalomhoz érek akkor ugye vissza váltók 2-esbe és szinte majdnem állóhelyzetből vagy lefulladok vagy pedig rángatva indulok el.

2017. máj. 10. 12:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj. Teljesen természetes, hogy az elején a gép kezelése még nem tökéletes.

Ha automata váltós kocsin vizsgázol, akkor később is csak ilyen autót vezethetsz.

2017. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is AZ NEM BAJ HOGY 3000-ig pörgeted a motort. Nem értem miért ragaszkodnak ehhez ennyire az oktatók. Persze megspórolnak vele pár deci benzint, na és? Egy kezdő vezetőnél, főleg 6. óra után még nem elvárás hogy hang nélkül induljon el. Azért félnek annyian a forgalomban az elindulástól mert nem érzik még a kuplungot, ellenben a gázt meg nem merik nyomni, így amikor megugrik a kocsi, akkor lekapjátok a lábatokat a pedálról és akkor persze hogy lefulladtok. Ha darabosan indulna akkor csak nyomd vissza a kuplungot és szépen kezd elölről. Nem gond ez, még kezdő van, gyakorolni kell sokat, előbb-utóbb ráérzel majd. Eleinte ez a kezdő vezetőknél nagy mumus szokott lenni, de a vizsga-felé közeledve már valószínűleg nem lesz ezzel baj. Én nem tanácsolnám hogy térj át automataváltós autóra, mivel akkor csak automatát vezethetsz a későbbiekben. Ne add fel, menni fog az!
2017. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
6. óra után még természetes, hogy nem zökkenőmentes. Ahogy írták, ez vizsga felé már nem lesz általános probléma. Pár hónap múlva meg már akár figyelmetlenségből hármasban is el fogsz tudni indulni, annyira érzed majd a kuplungot. :D
2017. máj. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az oktato hogy jol vezetek ahhoz kepest hogy nala vezettem eloszor, meg is csak a 15-16. ora korul ereztem azt hogy magabiztosan es normal tempoba el tudok indulni. Automata valtosra ne menj mert korlatozaskent benne lesz a jogaidba hogy csak olyat vezethetsz, ha kesobb manualisat szeretnel akkor kulonbozeti vizsga kell
2017. máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!