Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek bemértek? Valakine...

Szerintetek bemértek? Valakinek hasonló tapasztalat? Számít, hogy azonnal mérsékeltem a sebességemet? Vagy ez már csak a rendőrön múlik?

Figyelt kérdés
Nincs egy hete, hogy belefutottam egy tarfiba. Érdekel számíthatok-e csekkre? Sokat olvasgattam, de nem találtam hasonló szerencsétlent mint én. Lakott területre gurultam be kb. 70-80-al. Már lehet elhagytam a lakott területre vonatkozó üdvözlőtáblát, de nem azt figyeltem, mert a szembejövő autós villantott nekem. Nagyon rendes volt, azonnal bele is tapostam a fékbe, de csökkentettem addig is a sebességemet, csak hagytam kigurulni. Abban a pillanatban miután megköszöntem neki és fékeztem láttam, hogy kint áll a rendőrautó (kb. 400 méterre előttem az egyenes útszakaszon. Azt olvastam, hogy 100-150 méterről készítik a képet, de az új lézerek már két kilométerre is ellátnak. Megnéztem, de aznap nem volt bejelentett mérés az adott településen. Válaszokat előre is köszönöm.

2017. máj. 15. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Kezdjük azzal, hogy nem a rendőrnek vagyunk szabályosak, hanem önmagunk és mások biztonsága érdekében.

Háromlábon már csak lézer van. Valóban messzire ellát, s az is, hogy fotót annál kisebb távolságról készít felismerhető rendszámmal.

Viszont, ha már rád mért, akkor a bírság szempontjából semmit nem számít a sebességcsökkenés.

Ha a lakott hely kezdete tábla után 80-nal mentél, a 150 méteres távon 30-as tempó mellett is számíthatsz csekkre.

A rendszer zárt, a rendőrnek nincs rá hatása. Nem azért fizetik, hogy a cég kárára legyen jószívű.

Vannak olyan szabálysértések, amelyekben lehetnek rugalmasak, s kevésbé dokumentált. A gyorshajtás nem az.

2017. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel a leírásból igazából semmi érdemleges nem derül ki,ezert kb 2 het mulva megtudod hogy készült-e kép vagy sem.....addigra biztosan kipostázzák!
2017. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Még egy-két észrevétel.

Az üdvözlő tábla nem játszik. Ebből a szempontból az cukorkareklám is lehet.

A lakott terület a lakott terület kezdete táblától számít. Akkor is, ha már két oldalt 100 méter hosszan házak állnak, s akkor is, ha a tábla után még 100 méter pusztaság van.

A bejelentett mérési helyek csak tájékoztató jelleggel készülnek, de a valóság ettől eltérhet.

Ahova jelezték, ott nagy valószínűséggel ténylegesen mérnek is. Ám bárhol máshol is. Semmi nem írja elő a rendőröknek, hogy közölni kell, hol lesz mérés.

2017. máj. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!