Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetői engedély orvosi...

Vezetői engedély orvosi alkalmasság. Ezentúl a lejárat után kell hosszabbítani, hogy ne rövidüljön közel egy évvel az időtartam?

Figyelt kérdés

Ez évtől, a lejártát, az érvényességi időn BELÜL, a születés hónapjához és napjához igazítják.

Ezzel most ki-ki veszít valamennyit, néhány nap és közel 12 hónap között; attól függően hogyan viszonyul a lejárat és a születésnap. Utána pedig mindenki, folyamatosan, kis híján, egy éveket.


Ha január 10-én születtem, 28 éves vagyok, az 1. csoportú orvosim október 20-án jár le, akkor 10 évre kéne hosszabbítani. Ha elmegyek orvosira a lejárat előtt, például, október 18-án, akkor nem 2027. október 18-áig, hanem csak 2027. január 10-ig hosszabbítanak.


Akkor 38 éves leszek, még mindig 10 évre kéne hosszabbítani. Ha a lejárat előtt, mondjuk 2027. január 8-án csináltatom az orvosi alkalmassági vizsgálatot, akkor 2037. január 8-a lenne a 10 év, de azon belül, a születésnapig, tehát csak 2036. január 10-ig hosszabbítanak. (Egy év veszteség.)

Ha a lejárat után, mondjuk 2027. január 15-én csináltatom, akkor 2037. január 15. helyett 2037. január 10-ig lesz érvényes. (Néhány nap veszteség.)


Tehát, az első alkalom után, a továbbiakban, akkor lehet veszteség nélkül hosszabbítani, ha a születésnapon történik. De, erre nem mindig mindenkinek adódik lehetőség (nem tud aznap elmenni, vagy nem munkanapra esik, stb.). A kisebb veszteség (néhány nap, közel egy évvel szemben) akkor van, ha nem előtte, hanem utána, a lejárat után megy. Így viszont néhány napig nem vezethet, vagy érvénytelen engedéllyel vezet.

Ez különösen a 2. alkalmassági csoportúakat érinti rosszul, hiszen nekik eleve jóval rövidebb időtartamú a lejárat (ami ugyanúgy egy évekkel rövidül), és nemigen tudnak kihagyni néhány napot.



2017. máj. 23. 19:21
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Most te komolyan ezen lovagolsz? Nem tök mindegy hogy 9 vagy 10 évig jó?
2017. máj. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Te érted amit írsz?!
2017. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!