Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Párhuzamos parkolás jobbra hátra?

Párhuzamos parkolás jobbra hátra?

Figyelt kérdés
Holnap vizsgázok forgalomból és ez az egyetlen parkolás, ami hol sikerül-hol nem sikerül, a többivel nincs bajom. Valaki részletesen leírná, hogy hogyan kell? Megállok a hely mellett odáig stimm, egyet eltekerem jobbra miközben gurulok hátra és addig megyek így ameddig nem látom meg a mögöttem lévő autó két lámpáját a balos visszapillantóban, utána egyenesbe tekerem és meddig viszem egyenesen? általában itt szoktam elrontani :\

2017. máj. 24. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Autó vezetést, manőverezést nem lehet leírásokból megtanulni, sőt a különböző támpontokra bontott módszerek keverésével teljesen összekuszálódik a gyakorlat.

Itt van ez a parkolási mód, ezt nekem az oktatóm teljesen másképpen tanította:

1 - megállás a parkolóhelyen túl, ha ott autó áll, ajtónyitásnyi távolságra tőle, úgy, hogy a két autó vége egy vonalban legyen.

2 - kormány teljesen jobbra betekerve, tolatás hátra, amíg az autónk az út szélével 45 fokos szöget nem zár be.

3 - kormányt egyenesbe, tolatás, tükörből az autó végét, és a szegélyt, út szélet figyelve, hogy közel legyen, de ne menjünk rá

4 - kellő pillanatban a kormányt balra kitekerve, az autó bekaszál a helyére, jobb tükörből látható a szegély, vagy az út széle, kormány egyenesbe, igazítás.


Mindezek közben természetesen a mögötted álló autóra is figyelni kell.

Ez egy nagyon egyszerű lépésekre bontott parkolás, de mivel ezt még soha nem próbáltad, felejtsd is el, nem a vizsgán kell kipróbálni először

2017. máj. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És hogyha korrigálni akarok parkolásnál akkor kell irányjelzőt használni? pl. merőlegesen hátrafele beálltam két kocsi közé de az egyik közelebb van és korrigálni akarom, vagy ha elrontom a párhuzamos hátrát és látom már, hogy nem fog jól beférni akkor kell balra irányjelző?
2017. máj. 24. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy olyankor nem, de ezt most ne vedd készpénznek.


Csak egy tippet akartam adni, ami lehet segít: LASSAN.

Ne kapkodj, csináld lassan, akkor neked is több időd van érezni az autó mozgását.

2017. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az irányjelzős kérdésedhez:

Nem. A parkolási szándékodat jelzed jobb indexel, s a manőver alatt végig az megy. Ha visszaugrik a kar alapba, menet közben már nem kell foglalkozni vele, s nem is buktatnak érte.

A korrekciók miatt nem kell balra/jobbra indexelgetni.

Ha nagyon elrontottad, s a forgalmat zavaró mértékben ki kell jönni, akkor jelezheted ezt. Az, hogy elsőre 50 centi van a járdától, te meg redukálnád 20-ra, s emiatt előre-hátra mozogsz kis kormányfordulatokkal, az nem irányváltoztatás, nem sávváltás.

A kiindulási ponthoz visszatérni bukás, ha indexelsz, ha nem. Szóval, amikor annyira ki kell jönni, hogy indokolt lenne az irányjelzés, már szinte biztos, hogy vége is a vizsgának.

2017. máj. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Hogy tanultál eddig vezetni, ha vizsga előtti napon is ennyire fogalmatlan vagy? Miért mész egyáltalán vizsgázni, ha te is tudod, hogy alkalmatlan vagy a jelenlegi tudásszinteden? Miért nem az oktatódat kérdezted?
2017. máj. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jó szögben kezdtél betolatni, akkor az elejét akkor viszed be, mikor már pont elfér az előtted állótól.

Adott kocsi típusra lehet ilyen támpontokat keresni, hogy mit mikor látsz a tükörben, meg mi van egyvonalban. De csak sok gyakorlással fogsz tudni jól parkolni, akkor is, ha van térlátásod.

Én is hallottam meg olvastam mindenféle ilyen fapados taktikát.

Ami talán a legjobb, hogy kicsit túl is mész azon a kocsin, ami mögé akarsz állni. Elkezdesz úgy betolatni, hogy a kocsi jobb oldala közel van az első kocsi hátsósarkához, közben az autó középvonalával a hátsó autó padka felöli első sarkát célzod (középső tükör, hátsó fejtámlákhoz viszonyíthatsz). Így addig tolatsz befele, míg a kocsi eleje már egy vonalban van az első kocsi hátuljával, ekkor koppra betekered balra a kormányt.

Lényeg, hogy mindent lassan csinálj, hogy mindent oldalra tudj figyelni

2017. máj. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2017. máj. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!