Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán megtehetik,...

Forgalmi vizsgán megtehetik, hogy nem a vizsgaútvonalon vizsgáztatnak hanem egy olyan úton ahol az órák alatt soha nem vezettünk?

Figyelt kérdés

2017. máj. 27. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Igen. Lehet, mondjuk baleset, csőtörés és akkor elterelik a forgalmat. De akár különösebb ok nélkül is elirányíthatnak más útra.


Miért, gondot okozna? Akkor majd írasd bele a jogosítványodba, hogy csak az adott útvonalakra érvényes.

2017. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igngne, megtehetik. Ezek az útvonalak csak az egyszerűség kedvéért vannak, mert ezekben összeszedték a potenciális buktatókat pl. egyirányú utca, vasútiátjáró stb., hogy mindegyikben legyen ez is, az is. Sokkal egyszerűbb, mintha avizsgán talélná ki épp a viszgáztató. De attól még lehet másmerre menni
2017. máj. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha idegen helyen buktál, csak magadnak köszönheted!

Én is idegen helyen buktam amúgy, nagy dugó miatt mentünk másfelé, de csak magamnak köszönettem a tábla benézését.


Nemcsak a begyakorolt útvonalakon kell tudnunk ám vezetni!!

2017. máj. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

24/2005 (IV.21.) GKM rendelet

13. §

(3) Forgalmi vizsga - a vizsgáztatásra vonatkozó előírások figyelembevételével - csak a közlekedési hatóság által kijelölt vizsgaútvonalon tartható. A kijelölés időkorlátozást is tartalmazhat.

(4) A körülmények jelentős megváltozása esetén erről való bejelentés alapján vagy hivatalból a közlekedési hatóság a vizsgaútvonalat felülvizsgálja, és a vizsgaútvonalat ideiglenesen vagy véglegesen megszünteti.


A jelenleg érvényes vizsgaútvonalak:

[link]

2017. máj. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm!

Fölösleges, szarkasztikus véleménynyilvánításokat, sértő megjegyzéseket viszont nem kértem, úgyhogy aki a válaszához ilyeneket is csatolt, azt lepontoztam.

2017. máj. 27. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!