Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pesten hétvégén is sok autó...

Pesten hétvégén is sok autó közlekedik a belvárosban? Nehéz a haladás pl. szombat délelött?

Figyelt kérdés
Na ez a kérdés eléggé bénára sikerült.A lényeg az lenne,hogy szombaton reggel mennék Pécsről Pestre.Délelött 9 körül kell odaérnem az Andrássy útra a Hősök tere felöli oldalra.Lesz nálam GPS,de nem tudom,hogy hétvégén mekkora dugókra kell számítani,ami ugye meghosszabítja a menetidőt.És persze a parkolás.Könnyen lehet ezen a részen,ebben az időben üres parkolót találni?Előre is köszönöm!
2017. jún. 6. 00:22
 1/4 longlife ***** válasza:
100%
Nem.Nincs akkora forgalom, sőt dugóra sem kell számítani.Bár??? Az Üllőin lesz egy kisebb torlódás.A Dózsa jól haladós.A Hősöknél turisták csoportja lassítja a forgalmat a zebrán való átkelésükkel.Sok városnéző busz szötymörög 35 km/h sebességgel.Jaaa 9 körűl? Ááá akkor még alszik a város.Gyertek nyugodtan.
2017. jún. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Picit ellentmondanék az előttem hozzászólónak.

Valóban nagy dugóra nem kell számítani (ha csak épp nincs valami rendezvény miatt a fél belváros lezárva), de azért erős forgalom igenis akad.

Nyári időszakban már korábban kimerészkednek az emberek az utakra (biztos nagyobb a biztonságérzetük nappali fényben).

Saját évek óta tartó tapasztalat: vasárnap(!) én mindig reggel 6 körül gurulok a Hungárián szinte teljes hosszában. Őszi-téli időszakban fele annyi kocsi sincs, mint ahogy beköszönt a jó idő.

Délelőtt 9 körül egy "vidéki" forgalomhoz szokott személy (nem bántóan írom a "vidéki" jelzőt) meglepődhet, de pesti szemmel ez még valóban nem dugó.

Parkolás: a Hősök terén a nagy parkolóban bőven szokott hely lenni (ha nincs rendezvény, most nem néztem, épp lesz-e valami). A lényeg az, hogy félned nem kell tőle, de talán egy plusz 10-15 perccel érdemes kalkulálnod.

2017. jún. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Pesten sose sima GPS-t használj, hanem a Waze okostelefon alkalmazást.

Elég ha akkor bekapcsolod, mikor beérsz pestre, mert pesten kívül hajlamos nem a legjobb útvonalon vinni.

Mivel a boltok 10 után nyitnak, 9-kor még többnyire nincs vészes forgalom, sőt ilyenkor még csak az éberebb csürhe indul meg az M7 irányába :)

Persze beleszaladhatsz balesetbe, de azért jó a Waze, mert az rögtön tudja, merre kell kerülni.

Ahogy írták, az 56-osok terén óriási ingyenes parkoló van. Onnan 5 perc séta a Hősők tere.

A Hősök terénél inkább ne keress helyet, az elég halál.

2017. jún. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nagyon rendesek vagytok.Kicsit jobban utánajártam.Két ismerősömet viszem a Hősök terére 06.17-én.Az Andrássy utat azért mondták mert ott biztosan találunk parkolót,de én inkább azt választom amit javasoltatok,hacsak nem lesz minden lezárva.Most már azt is tudom,miért kell odavinnem őket.Rendezvény lesz a Hősök terén,rendőr avatás.Az ismerőseim gyerekét is avatják,szóval lehet,hogy nem lesz ez olyan egyszerű.Azért köszönöm a segítségeteket.
2017. jún. 6. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!