Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ennel a tablanal miert nem...

Ennel a tablanal miert nem lehet biciklist elozni segedmotorral?

Figyelt kérdés

A kreszkerdes:


Előzhet-e a táblával megjelölt úton kétkerekű segédmotoros kerékpárral egy kerékpárt?

[link]


Valaszok:


-Igen.


-Nem.


-Csak akkor, ha előzés közben nem kell átlépnie az

úttest felezővonalát.


Igenre mentem, de nem helyes.


(Megjegyzés: A segédmotoros kerékpár nem gépjármű.)



2017. jún. 6. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"f) „Előzni tilos” (32. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére..."

A smkp nem gépjármű, tehát nincs a kivételek között.

2017. jún. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak GÉPJÁRMŰVEL való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére"

A segédmotoros kerékpár nem gépjármű.

2017. jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy kicsit beugratos.
2017. jún. 6. 22:07
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat
2017. jún. 6. 22:07
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Ezek alapján az "igen" válasznak jónak kellett volna lenni.
2017. jún. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nem lenne gond a kresz-szel sem, ha igy tanulná meg mindenki mint ahogy most ezt a kérdést át rágtad.

Mert most megértetted, de ha csak a teszt lapon tanul valaki , semmit se fog megtanulni. Én régebben tanultam de minden pontot igy vettünk át , magolva , értelem szerűen.

2017. jún. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, elkapkodtam, félreértelmeztem.

Az viszont nonszensz, hogy smkp-ral egy biciklis után kellene haladni lépésben.

Nem találtam ugyan erre vonatkozó részt a KRESZ-ben, de nem tartom kizártnak, hogy lehet előzni, ha a felezővonalat nem kell átlépni.

2017. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: Szerintem erre gondolsz:


"(8) Tilos előzni:

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár"


Tehát lámpás kereszteződésben megelőzheted a biciklist, de az előzni tilos táblánál továbbra sem.

2017. jún. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!