Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C+E jogsinál látást mennyire...

C+E jogsinál látást mennyire veszik komolyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok C+E jogosítványt szeretném elvégezni ( nyergesvontató azaz kamion jogsi )

A látásom távolra nem 100% os B kategoriás jogsinál ezzel nem volt gond a határértéken bellül voltam a kérdésem hogy C+E-nél mennyire necces a határérték tudom csináltassak szemüveget , na de szemüveges ként lerakhatom ezt a kategoriát ?

Nemzetközi kamionsofőr szeretnék lenni ( veszéjes anyagot azaz ADR-ezni nem akarok ) kérlek titket olyanok írjanak akiknek meg van a nyergesvontatóra a jogsijuk vagy rokonunknak és nemzetköziznek .



2017. jún. 14. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt a látástesztet kell megcsinálnod ugyanannál a háziorvosnál. Ha el tudod olvasni a táblát akkor az nagyon jó. Ha csak felét még akkor is megkapod.

Ha nem látsz el a tábláig akkor csináltatsz szemüveget és szemüveges sofőr leszel.

2017. jún. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%

Ez nem éppen igy van. 2. Csoortú orvosi alkalmassági kell, ami a szokásos színlátás teszt, és a táblaolvasás mellett a térlátást is nézik.

Szemüveg bem kizáró ok, ezért nem értemezt a fajta gondolkodást, hogy oda mész nem 100%-os látással, hol ott egy szemüveg megoldja a gondodat....

Ez a nem törödomség, trehányság a szakmában nagyon hátráltatni fog.... igy gondold át.mire vállalkozol...

2017. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy csináltat most magánnál kontaktlencsét és abban megy el. Senki nem mondja meg és simán megkapja.
2017. jún. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vállaszokat :)

Kedves 2. még nem kezdtem el , de mihamarabb szeretném kezdeni és szeretnék tisztában lenni azzal hogy így mire várjak

A B kategoriát lassan 1 éve raktam le ott nem volt gond , de sokszor észre veszem hogy nem a legjobb a látásom .

Tudom hogy ezzel hamarabb kellett volna szemészetre mennem , de az orvost is ritkán látogatom utoljára a B kategoria alkalmasságián voltam a dokinál ami kb 1 éve volt .

2017. jún. 15. 01:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor jobb ezt nem halogatni, mert mire oda jutsz, addig elég sokat romolhat a szemed, es bizony van az a szint amire az orvisok is azt mondják, hogy lehet higy nem kéne igy 40 tonnás szerelvényt vezetni.

Én nem halogatnám.

2017. jún. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2

Mi nincs úgy?

2. csoport alkalmasságot ugyanúgy a háziorvos csinálja.

A térlátásodat hogy ellenőrízték? Mert nekem sehogy de nem is hallotam ilyenről. Nemrég csináltam.

2017. jún. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Látásélesség tekintetében 1. alkalmassági csoport esetén az a követelmény, hogy két szemmel együtt, legalább 0,5-ös legyen. A vizsgálathoz szemüveg, kontaktlencse használata megengedett.

Ez azt jelenti, hogy akár szemüveggel, kontaktlencsével, két szemmel együtt, a vizsgálótábla középső vastag vonala feletti részt kell megfelelően látni.

[link]


2. alkalmassági csoport esetén is használható a vizsgálatkor szemüveg, kontaktlencse, de az 8 dioptriától nem lehet erősebb. (1. alkalmassági csoportnál nincs ilyen korlát.)

Külön, az egyik szemnek, legalább 0,8-as látásélességűnek kell lennie. (A fenti táblán a középső vastag vonal alatti 3. sor.)

A másik szemnek legalább 0,1-es látásélességűnek kell lennie. (A fenti táblán a legfelső sor.)

Tehát, messze nem követelmény a 100%-os látás, még szemüveggel, kontaktlencsével sem; mert ha szükségesek, azokkal kell elérni a fenti értékeket.


Természetesen, nem a vezetői engedély alkalmassági vizsgálatakor fognak szemüveget, kontaktlencsét felírni, azzal kell odamenni, ha szükség van rá.


1. alkalmassági csoportnál, ha vizsgálják is, nem számít a színtévesztés, a színlátás hiánya. Lehet téveszteni, akár pirosat, zölddel.

2. alkalmassági csoportnál, színtévesztés esetén szakorvosi vélemény alapján döntenek az alkalmasságról.


Térlátásra is van követelmény, mindkét alkalmassági csoportnál. A 2.-nál, ez szigorúbb mértékű. De! Nekem 36 éve van 2. alkalmassági csoportom. Ha fiatalkoromban nem vitorlázórepültem volna, akkor elképzelni sem tudnám, hogyan történik térlátás vizsgálat, ugyanis csak a repülőorvosi vizsgálaton végeztek velem ilyet. Pedig, az utóbbi egy alkalom kivételével, foglakozás-egészségügyi központban csináltattam a 2. csoportú alkalmasságit, mert a háziorvos nem volt rá jogosult. Legutóbb, már nála csináltattam.


Az egészségügyi követelményeket, hol, ki végezheti a vizsgálatot, stb. pl. itt el lehet olvasni a hatályos NM rendeletben: [link]

2017. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6#. Tavaly csináltam meg, azóta ebben dolgozok.

Térlátásomat egy 3d hologramos kártyával ellenőrizte a háziorvos.

2017. jún. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek akkor nem parázok a vizsgàlat miatt ma voltam az ofotértnél és meg érdeklődtem a látás vizsgálatot és hétfőn megyek vissza és csináltatok szemüveget . :)

Azt hittem szemüveges nem lehet nemzetközi sofőr ( neten n3ztem , de ezzel kacsolatvan nem találtam érdemlehes infot így fel raktam ide ) :)

2017. jún. 15. 22:34
 10/10 A kérdező kommentje:

Ma nappal kezdem a C+E jogsositványt az orvosi alkalmasságin a doki eléggé furán nézet hogy ennyi időssen (21) nyergesre akarok jogsit és nemzetközizni szemüvges létemre , de ez van .

Imádom a nagy vasalo szörnyeket na meg a pénz is jól jön és még munka közben világot láthatok ennél több nem is kell nagyon amíg nincs komoly kapcsolat addig megy nemzetközizés aztán komoly kapcsolat után meg a belföldezés

2017. júl. 21. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!