Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsősegély vizsga mindig...

Elsősegély vizsga mindig megvan elsőre? Ismertek olyat, akit megbuktattak? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Azt tanítják, hogy még ha rosszul is csinálod, hibát nem követsz el, mert az az egyetlen rossz, ha meg sem próbálod.

A vizsgadíj elég sok, 7900 ft.

(Legalábbis az elméleti vizsgához képest)

A Vöröskeresztnek mi a célja, minél több pénzt begyűjteni, vagy inkább jóindulatúak, és átengednek?


2017. jún. 16. 20:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A tesómat megbuktatták, mert állítólag rosszul csinálta az újraélesztést.


Amikor én voltam, előttem is megbuktattak valakit, de azt fennhangon küldték el a búsba, olyan pofátlanul félvállról vette az egészet.

2017. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem mindig van meg elsőre,pont azért mert sokan tényleg félvállról veszik,túlságosan alábecsülik az egész vizsgát


Ha komolyan veszed a dolgot akkor nem lesz baj.Tanuld meg az anyagot könyvből,nézzél interneten vizsgával kapcsolatos kérdéseket,menj el gyakorlati órákra ahol megmutatják mit kell majd csinálni a próbababával.Ha látják rajtad hogy normálisan felkészültél a vizsgára akkor átfognak engedni.Én rettenetesen féltem az elsősegély vizsgától így hatalmasat csalódtam amikor kiderült mennyire egyszerű az egész.Jóval egyszerűbb mint a KRESZ elméleti vizsga

2017. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki foglalkozik vele pár órát, azt már nagyon ritkán buktatják meg.
2017. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Buktatnak ha rosszul csinálja az ember az újraélesztést, stabil oldalfektetést. Ez a kettő kötelező elem. Hiába próbálod meg ha nem jól csinálod. Szoktak szólni hogy nem jó javíthatsz de ha nem tudod javítani akkor bukás. Stressz alatt nehéz látni hogy mit rontottál el.


Vb függő is, van segítőkész és van szigorú. Ha előtte felidegesítették akkor szoktak vért szívni. Dolgoztam Vöröskeresztnél és adminisztráltam párszor, volt olyan vb aki a 3. olyan ember után aki nem tudta ezt a kettőt megcsinálni normálisan, kiment a folyosóra és megmondta a többieknek: aki nem tudja az meg fog bukni, aki pedig nem tudja a helyzetet felismerni pl vérzést megállapítani (tényleg könnyű mert 3 fajta van és egyértelmű a leírás) az be se jöjjön csak csekkért.

Ha kicsit foglalkozik vele az ember, elolvassa a dolgokat, megnézi neten pl videón a dolgokat, gyakorol 1x baráton/családtagon már jó!

2017. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"azt fennhangon küldték el a búsba, olyan pofátlanul félvállról vette az egészet"


Ugyan ez volt amikor én voltam, az előttem lévő 4 ember egyszerre zavarták ki és ordítottak velük a folyosón.

2017. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem korrektül vizsgáztatnak. Nyilván vizsgabiztos függő is az egész, de nem a pénzre mennek, hanem legyen valami kis halovány fogalmad a legfontosabb életmentő dolgokról. Ha valamennyire figyeltél az előadáson, utána olvastál, megnéztél 1-2 videót is akkor menni fog. De szerintem ez alap is, hogy tudjad ezeket a technikákat, még akkor is ha nincs is jogsid!


Szóval ne aggódj, nem szívatnak, nem a pénzre mennek; de üres fejjel ettől függetlenül nem lehet megcsinálni.


Stabil oldalfekvés, újraélesztés, betegvizsgálat, vérzések, égési sérülés, fulldoklás. Ezeket jó ha tudod olyan alapok; ráadásul 1-2 óra alatt elsajátíthatod az elméletét a vizsgára.


Ne magold, hanem képzelj el egy szituációt, akár játszd el, próbáld el fejben vagy ha van ismerőssel. Hasznos!! Nem tudhatod mikor jön jól. :)

2017. jún. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom, hogy ez is vizsgabizti függő. Amikor én vizsgáztam és rossz sorban mondtam a teendőket, akkor vissza kérdeztek, gyors válasz módosítás és meglett a papír.
2017. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
pénz-szedésről szól ez is. minden második embert meghúztak szerdán is, mert ballábbal kelt az öreg vizsgabiztos.
2017. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!