Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lakott területen belül kicsit...

Lakott területen belül kicsit többel mentem a megengedettnél, rendőr kint volt, látott, de nem állított meg. Kaphatok-e ezért bűntetést? Főleg romániaiak válaszát várom, ugyanis Romániában történt az eset.

Figyelt kérdés
Már két napja ezen parázok, hogy hamarosan jön egy szép kis bűntetés. Szombaton történt az eset, max 60-nal mehettem, mert mikor szóltak, hogy 'vigyázz, rendőr!', és rápillantottam a sebességre, 55-öt mutatott. Nem állítottak meg, de nagyon félek, hogy jöhet még ezért bűntetést postán, főleg, hogy kezdő is vagyok.
2017. jún. 26. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Volt a rendőrnél kamera?

Mert ha nem, akkor nincs félnivalód, ugyanis nincs sebességmérő a rendőr szemében, nem tudja megmondani, hogy 55-tel mentél az 50 helyett.


Amúgy meg a kocsik sebességmérője mindig többet mutat a valósnál, tehát valószínűleg nem is lépted túl az 50-et.

Meg amúgy 5 km/h tűrés biztosan van, bár nem ismerem a romániai helyzetet.


Összességében nincs félnivalód.

2017. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, ha volt vagy nem. Olyan kocsival voltak kint, amiben van radar, az meg szerintem bemér mindent. Nem tudom, hogy működik.
2017. jún. 26. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!