Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha alkuszon keresztül kötök...

Ha alkuszon keresztül kötök biztosítást az valóban nem érvényes?

Figyelt kérdés
Ma az autópályán kivett a rendőr, megbüntetett 10.000.- ra és közlekedésben való részvételre alkalmatlannak nyilvánította az autót (az első lehajtóig mehettem el hivatalosan, onnantól csak trélerrel), mivel nincs kötelező biztosításom. Mikor mondta, hogy nincs, én mondtam, hogy igen, mert díjnemfizetés miatt megszűnt. Alkuszon keresztül kötöttem mindig, így a K&H-nál azt mondták alkuszon keresztül kellene visszakötnöm. Ezt meg is tettem, jött az ajánlatigazoló, amihez oda van írva: nyomtassa ki, tegye a forgalmi mellé -gondolom, mint egy igazolás- majd küldik a csekket, amit aztán föladok, ez máskor is így volt, mikor biztosítást kötöttem, pl vételnél. Ezt a rendőr nekem nem fogadta el. Erre kérdeztem: akkor ha veszek egy autót, alkuszon keresztül kötök biztosítást, ugyanezt a papírt beviszem az okmányirodába ott átírják. Illetve volt olyan, hogy párom motorjáról lejárt a biztosítás (nem ő volt az üzemben tartó, így a nemfizetés nem az ő hibája volt), és jött az önkormányzattól a levél, hogy kivonják a forgalomból. 15 nap fellebbezési időn belül újra lett kötve a biztosítás -szintén alkuszon keresztül-, a hivatalba bevitte ezt az igazolást és megszüntették az intézkedést, jogerőre sem emelkedett a forgalomból kivonás. Erre annyit mondott rendőr: "elb*ták az okmányirodában". De mondom be van fizetve a csekk, jött a kötvény, erre: az akkor sem élő biztosítás, mert csak személyesen a biztosítónál lehet ezt intézni, ha díjnemfizetés miatt szűnt meg. Mondom az remek, mert engem meg onnan küldtek az alkuszhoz (azzal tisztában vagyok, hogy ilyenkor csak annál köthetek, ahol megszűnt). Kérdeztem még, hogy ha nem élő biztosítást kötök az alkuszon keresztül, akkor miért van erre lehetőség, erre az volt a válasz, hogy ez az alkusz érdeke, és ő tesz rá, hogy nekem mi a jó. Ezt nem akarom elhinni, hogy ilyen van, eddig mindg rendben volt a biztosítás. Most a rendőr gec*zett vagy most ilyenkor mi van? Holnap bemegyek a helyi kapitányságra is, meg a biztosítóhoz is, de nem hagy nyugodni.
2017. júl. 16. 11:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyértelmű legyen: a kötvény a motorhoz jött, az én autómhoz még csak az ajánlatigazoló van, mert még csekket sem kaptam a biztosítótól.
2017. júl. 16. 11:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Ellentmondás van a leírásodban, azt írod egyszer, hogy van igazolásod, előtte 2 sorral, meg hogy nincs mert nemfizetés miatt megszűnt a biztosítás.

Szóval ha nem tudtál a rendőrnek érvényes igazolást felmutatni, akkor az nem a rendőr hibája.

Az alkuszoknál érvényesen lehet biztosítást kötni, ha valami hiba csúszik be, akkor azt rendezni kell. Alkuszoknál eleve adnak igazolást és számlát, ha átutalással, inkasszóval van rendezve a biztosítás, arról is küld igazolást a biztosító.

Ha nincs sehogy befizetve, akkor nyilván nincs igazolás se, hiába van megkötve. Ugyan így érvénytelen, ha megszűnt.

2017. júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs ellentmondás: csupán mondtam, hogy tudomásom van róla, hogy törölve volt, újrakötöttem, adtam az igazolást, erre mondta, hogy nem tudja elfogadni -azon a kockázatviselés kezdete az a nap, amikor újrakötöttem, már kb 2 hete. Mivel még nem kaptam csekket, nem tudtam rendezni, de mivel átírásnál is elfogadták az okmányirodában ugyanezt az igazolást átíráshoz (és csak ervények kötelezővel írhatják át), itt miért nem? De tegyük fel, nem fogadja el. Ő egyenesen azt mondta, ha díjnemfizetés miatt szűnik meg csak személyesen a biztosítónál intézhetem! De a motoros biztosítás is díjnemfizetés miatt szűnt meg, alkuszon lett újrakötve, okmányiroda szintén elfogadta forgalomból kivonás "ellen", csekk azután jött, befizettük, jött a kötvény. Erre is azt mondta, hogy valószínűleg azon sincs kötelező biztosítás. Akkor ki küldte vajon a csekket meg a kötvényt?
2017. júl. 16. 12:10
 4/4 A kérdező kommentje:
Korábbi átírásról beszélek, mikor megvettem az autót, de ugyan ez a típusú igazolás volt akkor is.
2017. júl. 16. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!