Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megválaszolnátok néhány...

Megválaszolnátok néhány KRESZ-kérdést, amiket sehol nem találok?

Figyelt kérdés

1, nem tudom, melyik oldalon kell tolni a biciklit lakott területen kívül

2, kerékpáros útburkolati jelen közlekedhet-e más is

3, mikor minősül 2 gyerek egy személynek



2017. aug. 1. 12:39
 1/2 Alex Fly ***** válasza:

1, jobb oldalon (KRESZ 21. § (b))

2, nem értem a kérdést. Milyen útburkolati jelre gondolsz? Kerékpáros nyom? ott közlekedhet. Kerékpáros piktogram? Ott attól függ, hol helyezkedik el. Pl. ha kerékpársávban van, ott csak kerékpár. Busz- és kerékpársávban az autóbusz és az ott szabályosan haladó járművek. Random az úttestre festve? Ott mindenki, aki jogosan használja az utat...

3, anno úgy tanultuk, hogy személygépjármű esetén az utasoknál 2 10 éven aluli gyermeket egy személyként lehet figyelembe venni.

2017. aug. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

szó szerint így szerepelt a tesztkérdésben, h kerékpáros útburkolati jelen közlekedhet-e más jármű közben rájöttem, lehet h arra gondolnak, h nyitott kerékpársávon haladhat-e más jármű.


kösz a választ.

2017. aug. 1. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!