Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Új vezetői engedély megküldésé...

Új vezetői engedély megküldéséig kapok ideiglenes lapot, mely feljogosít a vezetésre?

Figyelt kérdés

Úgy 2 hónapja lejárt a jogsim, amit azóta szerencsésen el is hagytam.

A napokban megyek újat csináltatni (a fő ok nyilván az, hogy lejárt a régi). Első körben letudom az orvost, majd az okmányirodába megyek. A kérdésem az lenne, hogy ha nem tudom elvinni a régi, lejárt jogsimat, akkor az gond lehet-e?

Továbbá ha minden rendben van akkor 2-3 hetet kellene várnom a kártyára, de én rövidesen szeretnék vezetni. Ehhez kapok a kártya megérkezéséig ideiglenes vezetői engedélyt?



2017. aug. 2. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Nem, nem kapsz semmit.

Ki kell várni a kártyát. Te vagy a tízezrötszázötödik aki ugyanezt kérdezi.

Azt nem tudom, hogy most büntetik-e, ha nincs meg a lejárt régi jogsi. Régen kellett.


A kormányablaknál megtudod. Amúgy ballagj be, kérdezd meg. Az a biztos,amit ott mondanak, nem amit én írok.

2017. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Én kaptam egy papírt, amire rá volt írva az orvosi alkalmasság ideje és a kategóriák, amire érvényes volt a jogsim. Azzal vezethettem.
2017. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
Kapsz. Ideiglenes vezetői engedély egy A4-es lapon.
2017. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz írója bizonyára csak a kérdésed első néhány szavát olvasta el.

Új (első alkalommal igényelt) vezetői engedély esetén, az igénybenyújtásról kapott igazolás valóban nem jogosít vezetésre.

De nálad, mint a kérdéshez fűzött leírásból kiderül, cseréről van szó.


1.)

- Ha még érvényes lenne az előző engedélyed, akkor elvesztése kormányablakban, okmányirodában történő bejelentése esetén, 4000 Ft-os illetékért, igényelhettél volna pótlást.

Az igényléskor kapott papír – belföldön - az új vezetői engedély átvételéig, de legfeljebb 60 napig jogosított volna vezetésre; ezalatt biztosan elkészül az új okmány.

- Mivel már lejárt, elvesztés miatti pótlásról nincs szó, okmányirodában/kormányablakban ugyanúgy be kell jelentened az elvesztését. Személyazonosító igazolványra és lakcímkártyára van szükség hozzá. Jegyzőkönyv készül róla, amivel az új átvételekor bizonyítod, hogy a régit nem tudod leadni.


2.)

A hosszabbításhoz az szükséges, amit leírtál. Orvosi egészségügyi alkalmassági papír, és igénylés az okmányirodában/kormányablakban.

Az igénybenyújtáskor kapsz igazolást, ami belföldön, az új vezetői engedély átvételéig, de legfeljebb 60 napig jogosít vezetésre.

Egyébként, az új kártya elkészítési ideje 8 nap. Ha az igénylés helyén való átvételt választod, ennyi időn belül meg is kapod. Postai küldéssel ez az időtartam néhány nappal hosszabbodik.

2017. aug. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben a szomszéd meg is találta a régi kártyát, valószínüled kiesett a zsebemből :(
2017. aug. 3. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!