Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Csak engem bosszant ennyire a...

Csak engem bosszant ennyire a közlekedés?

Figyelt kérdés
Főleg amikor biciklivel vagyok. Szinte napi szinten van olyan,hogyha nem figyelnék oda akkor az autós simán elcsapna,mert vagy valahol máshol jár a tekintete,nem az utat nézi,vagy csak szimplán nyomja ezerrel a gázt és nem akar megállni olyan helyzetekben sem,ahol egyébként a biciklist vagy a gyalogost illetné elsőbbség. Volt egyszer hogy jobbkéz szabály szituáció volt én meg elindultam mert enyém volt az elsőbbség a faszikám meg lehúzott ablaknál odaordított hogy mit képzelek hogy bevágtam elé,holott teljesen szabályosan mentem át. Meg volt hogy ugyanezért félóráig nyomta a dudát a vadbarom,holott a szabály szerint ő hibázott. Meg olyan is előfordult hogy egy autó ott állt a bicikli út közepén,én meg azon törtem a fejem hogy ezt hogy a faxomba kerüljem ki.
2017. aug. 11. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen...
2017. aug. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Elsőbbsége annak van akinek megadják! Az összes többi csak duma! Lehet keménykedni bicajosként de csak te húzhatod a rövidebbet. Lehet őt lezárják 20hónapra meg elveszik a jogsiját de téged meg elásnak 3m mélyre!
2017. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
gondolom sosem mész át a piroson, a zebrán mindig tolod, járdára nem mész fel...
2017. aug. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kettes, és erre akkor az a megokdás, hogy behúzom fülem-farkam és a járdán 5-tel vánszorogva lapitok? Vagy hogy gondolod ezt? Nyilván nem kell életveszélyes helyzetekbe belemenni, de bizonyos ésszerű mértékig nagyon is helyes, ha egy bringás (gyalogos, motoros, gördeszkás, smartos, suzukis, stb.) kiáll az igazáért és kikényszeríti az elsőbbségadást. Nem kell telibe elégurulni a csúnyabéemvé elé, de lehet határozott mozdulatokkal szemkontaktot tartva közelíteni a potenciális konfliktus helye felé. Valahogy mindig megtalálják olyankor a féket minden autón (biciklin, motoron, Suzukin, stb).
2017. aug. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu!

Én már úgy közlekedem bicikliúton is, hogy minden kereszteződésnél figyelem, hogy nem jön-e autó az alárendelt útról. Volt már olyan, hogy be kellett kanyarodnom egy jobbra forduló autó mellett, mert különben elsodort volna, hiába akartam én egyenesen menni.

Hiába van nekem elsőbbségem, ha nem adják meg, én sérülök meg, akár maradandóan.

Családfenntartó vagyok, ilyenért nem akarom elcseszni a családom jövőjét...

Nem bosszant, már megszoktam, ugyanúgy , mint a könyököm mellett 1 cm-re elhaladó autó tükröket.

2017. aug. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez van, ésszel kell közlekedni és számítani arra, hogy bármikor jöhet egy barom. Ha nagyon frusztrál, akkor sajnos marad a tömegközlekedés.
2017. aug. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:
Tudomásul kell venni, hogy a közlekedők jelentős része nem ismeri vagy tartja be a szabályokat. És természetesen ez alól a szgkvezetők sem kivételek. Ha ezt észben tartod, akkor nemigen érhet meglepetés.
2017. aug. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én biciklizem és autót is vezetek napi rendszerességgel, ezért már abszolút hozzá szoktam, hogy az emberek jelentős része nem rendelkezik alapvető közlekedési ismeretekkel. Összezavarja őket a jobbkéz szabály, a kanyarodó főút és a gyalogosátkelő is. Sajnos mindenhol úgy kell közlekedni, hogy folyamatosan számítasz mások inkompetenciajara. Én is káromkodok állandóan emiatt egyébként...
2017. aug. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!