Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Félek kimenni az utcára, mert...

Félek kimenni az utcára, mert elütött egy autó?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja történt, hogy egy autú nekem jött, de a kezemmel ki tudtam védeni, hogy ne a fejem csapódjon a kocsi oldalához. Semmi sem történt, ami nagyobb baj lenne, csak a könyököm zúzódott meg. Félek kimenni az utcára, mert véggiggondoltam mi lenne, ha megint megtörténik, és nem lesz ekkora szerencsém. Mit javasoltok? Hogy lehet ezt leküzdeni?

13/L



2017. júl. 30. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Ki volt a hibás a balesetben? Miért következett be?


Ha te, akkor változtatnod kell a közlekedési szokásaidon.

Pl. nézz körül mindig kétszer, csak akkor lépj le a zebrán kocsi elé, ha felvetted a szemkontaktust a vezetővel és biztos vagy benne, hogy meg fog állni, stb.

2017. júl. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Próbálj meg a járdán közlekedni, és csak a zöld lámpánál átkelni. Az szokott segíteni.
2017. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 belapus ***** válasza:
Talán ez az a helyzet, amikor érdemes volna szakemberhez fordulni.
2017. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy az ilyen fèlelmek leküzdéséhez a legjobb pszichológus szakember segítségét igénybe venni.
2017. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ahol mentem nem volt se lámpa, se járda, csak a másik oldalon. Saroktól mentem volna át, ami ha jól tudom ilyen esetben szabályos. Mindkettő oldalon átengedtek, de az út kb felénél elémhajtott.
2017. júl. 31. 01:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Elsőnek igaza van: elsőbbséged akkor van, ha megadják! A sofőrrel szemkontaktust kell felvenni, mert ha belenéz a szemedben, akkor észrevett, ha csak tekintget az autóüvegen kifelé, akkor nem!

A félelem leküzdésében nagyon fontos, hogy határozottan merj kimenni az utcára és határozottan meggyőződj arról, hogy átengednek a zebrán például.

2017. aug. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!