Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Traktorok orrsúlyán miért van...

Traktorok orrsúlyán miért van egy nagy csap keresztülvezetve?

Figyelt kérdés

Mi ennek a szerepe?

[link]



#traktor #orrsúly #frontsúly
2017. aug. 13. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos oda lehet akasztani a kötelet.
2017. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy pótkocsi mozgatásához van? Ugye nem csak húzni lehet, bizonyos esetekben tolni kell, arra meg elég az a csap ott az orrsúlyokon.
2017. aug. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vontatás. Traktorok terepen, földeken járnak, előfordulhat, hogy elakadnak, ezért kell vontatni pl. Ma már az nagyon-nagyon ritka, hogy orral kell valahogy betolni egy pótkocsit, de ez a másik ok, ahogy valaki írta már.
2017. aug. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a vonórúd, vagy kötél helye.
2017. aug. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így belegondolva biztosan azért van, ha valahol elakad a traktor akkor ki lehessen húzatni!
2017. aug. 14. 13:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Több célú alkalmazhatósága van húzás, tolás stb.

Mondok egy saját példát.

Vetéskor kihúztam reggel a pótkocsit utána bementem átszereltem vetéselmunkálóra, kora délután mikor a vetőgép tovább mentén pedig a föld vége felé jártam elkezdett felhősödni, mivel a reggeli jó idő miatt ponyvát nem vittem és nem akartam hogy a drága vetőmag megázzon mikor befejeztem szépen felakasztottam az orrára és szépen betolattam a telepre épp mielőtt megázott volna.

2017. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az előttem választ adó emberek jót írtak de azt se felejtsük el, hogy orral könyebb betolni egy forgózsámolyos pótkocsit. Vegyünk egy példát, mondjuk elmész valahova ahol olyan kicsi az udvar, hogy biztos vagy benne, hogy nem fogsz tudni megfordúlni bent. Ilyenkor egy rutinos traktorvezető szimplán betolat a pótkocsival. De ha te nem tudsz olyan pontosan tolatni forgózsámolyossal, akkor csak leakasztod hátúlról, és ráakasztod az orrsúlyhoz és így már te is be tudod tolni.
2017. aug. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vonószeg.
2017. aug. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!