Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kerékpáromat szeretném...

A kerékpáromat szeretném átfesteni, mert a gyári festés már elég csúnya rajta. Milyen márkájú festéket, alapozót, gittet és lakkot kellene használnom? Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés

2017. aug. 15. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobban jársz ha elviszed egy festőműhelyhez. Ha házilag akarnád csinálni akkor az sosem lesz olyan mint egy gyári festés.
2017. aug. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hammerite ha festék. Sokáig én sem hittem el, de tényleg sokkal tartósabb mint a legtöbb olcsóbb márk.a
2017. aug. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 D. Brasco ***** válasza:

Egy biciklin nem tudom mit akarsz gittelni,de amit javaslok:

Vagy csiszold vissza magad félig az egészet vagy vidd el homokszoratni es a tiszta femre kezdj el dolgozni.Arra mehet valamilyen alapozó majd a szín végül a lakk!Lehetőleg 2k-s!

2017. aug. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Homokszórás lesz. Tényleg csak a festék, lakk márkákra lennék kíváncsi. Nem szeretném pár hét múlva elölről kezdeni a festést.
2017. aug. 16. 12:30
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
Szerintem erre teljesen elég egy dupli colour szint!Nyilván ne az ilyen teszkogazdasagos 500forintos rally piros sprayben gondolkozzal!
2017. aug. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szlory ***** válasza:

Akkor vágj bele, ha élvezed a kétkezi munkát, hajlandó vagy kevesebbet áldozni érte úgy, hogy gyengébb tartósság is megteszi.


Gondolom nem alu váz (különben a homokszórással már rossz irányt vettél), azután a szinterező ~15e-ért akár metálfényre is megcsinálja neked - ha van a környékeden lehetőség.


Ha fújkálni akarsz, akkor azt javaslom, hogy lehetőleg ne fúvasd le a festéket, ugyanis az rendesen rá van kötve, tekintsd alapozó rétegnek, amit felcsiszolsz rendesen aztán hasonló színt fel tudsz vinni. Én Motip családdal dolgozom, a magyar Maestro nagyon nem jött be. Lakk és festék ugyanonnan jöjjön vagy nagy eséllyel szétbarmolja a lakk a festést.


Ha fémtisztából indulsz, arra készülj, hogy viszonylag kis fizikai ráhatástól (pl. kormány esetén csak hogy igazgatod rajta a fékkarok bilincsét) vidáman tud borsószemnyiben is lepattanni. Nagyon alaposan kéne dolgoznod ahhoz, hogy elkerüld és nem fújkálóval, hanem fényező műhelyben, száradási idővel, pormentesen, megfelelő hőkezeléssel.


Ezzel szemben viszont a festék felülfestése sokkal tartósabb volt nekem. Ugyanaz a festék volt minden esetben, csak más alapról indítva.


De rengeteg macera. Egy felnőtt nagy vázra mondjuk 2 flakon festék elmegy, legalább 1 flakon lakkal, 2 flakon alapozóval. Számoljunk csak 1500-at egy flakonra (ez még középár, egy jobb 2k-s alapozó 2500 táján lesz, plusz csiszolópapírra sem 2 fillér kell). Nagyjából 10-et ráköltesz meg jópár órát, aztán mivel elsőre csinálod, a végeredményen is látszani fog. Versus 15e + odavinni, várni, hazahozni. Na?

2017. aug. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A festéktől meg kell szabadulni, mert nagyon ramaty állapotban van.


A festést és festékszóró pisztollyal gondoltam. Én úgy tudom azzal sokkal tartósabb és szebb eredményt lehet elérni.

2017. aug. 17. 11:35
 8/9 A kérdező kommentje:
- és
2017. aug. 17. 11:36
 9/9 szlory ***** válasza:
Pisztollyal nyilván jobb lesz, azért, mert az állítható fúvókával dolgozik, ténylegesen tudsz "ködölni". Ha alaposan jársz el zsírtalanítás, pormentesített közeg tekintetében, akkor elég jó eredményt érhetsz el. De elsőre keveseknek szokott sikerülni, szóval nincs borítékolva, hogy tuti lesz. De ha ezt bevállalod, bátorítanálak, az ilyen DIY fejleszti az ember készségeit. Előtte nézz meg pár "oktatóvideót" vagy kérj szakavatottól tanácsot. Az alapozóréteggel és a felcsiszolással legyél nagyon ügyes, az viszi a hátán a projektet. Festékből 1 lépcsővel gagyibb is megteszi. A lakkot meg lutri, annyira tré a legtöbb, hogy nem lepattogzástól félnék, hanem sárgulástól meg repedezéstől. Sok (2-3) rétegben, nagyon vékonyan fújd.
2017. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!