Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki közlekedés mérnöki karon...

Aki közlekedés mérnöki karon végzett, de még nincs jogsija, akkor annak is kell kresz elmeletből vizsgázni?

Figyelt kérdés
2017. aug. 30. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mért gondolod, hogy ez felmentés?

Én is tanultam csomóponti jelzőlámpa tervezést, még is meg kell várnom a zöldet, amíg átmehetek.

2017. aug. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ott a kreszt nem tanítják úgy, hogy azzal forgalomban részt vehetne.


tehát nem kap felmentést. Reménykedjünk, hogy sikerül elvégeznie.

2017. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Közlekedésmérnöki diplomám van. Egy szót nem tanultunk a kresz-ről. Ennyi erővel egy légi közlekedésre szakosodottnak se kellene repülőgépjogsit szerezni csak felpattanni a Boeingre?
2017. aug. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az alábbi vizsgák alól lehet felmentést kapni:

-Az elsősegély alól az eü szakmacsoporton belüli végzettséggel rendelkezők

-Szerkezeti és üzemeltetési, illetve a biztonsági ellenőrzési és üzemeltetési ismeretek alól gépész vagy közlekedésmérnöki diplomával, különféle gépész és gépjavító szakmával rendelkezők

-Munkavédelem és tűzvédelemből a szakirányú munkavédelmi képzést végzettek


Mindez pontosabban a 24/2005 (IV.21.) GKM rendelet 3. melléklet 4. pontjában található meg.

2017. aug. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
46%
Hmm, aki ilyen karra megy, szerintem elvárható lenne, hogy közben, de akár még egyetem előtt meglegyen a jogsija.
2017. aug. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!