Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A saját tulajdonomban lévő...

Quattrola kérdése:

A saját tulajdonomban lévő személyautót más vezette, és a büntetést nekem küldték ki. Hogyan lehet ezt bejelenteni, hogy ne én kapjam a büntetőpontokat? Elismeri a vezetés tényét, és ki is fizeti a büntetést. De a priusz nekem marad.

Figyelt kérdés
2017. szept. 9. 20:44
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

Miért, már nem küldenek levelet, amiben le van írva, hogy mit kell tenni?

Amikor utoljára kaptam ilyet, akkor meg lehetett jelölni ki vezette a járművet...


A priusz kifejezést szerintem hagyd meg azoknak, akik büntetett előéletűek. Te csak közlekedési büntetőpontokat kapsz, nem ítél el bíróság. És azok meg elévülnek, erkölcsi bizonyítványban nem szerepelnek, csak számon kell tartani hol tartasz, bár a jogosítványelvételi határhoz azért eléggé bele kell húzni...

2017. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem te kaptad a „büntetőpontokat”. Pontosabban: senki sem kapott, kap.


Bizonyára olyan szabálysértés történt, ami miatt az objektív felelősség körében – a tényleges vezető személyének megállapítása nélkül –, az üzembetartó kapta a pénzbírságot. Aki, te vagy.

„Büntetőpontot”, azaz előéleti pontot, a jármű vezetőjének adhatnak. De, az ő személye nem került megállapításra.


Semmiféle priusz nincs. Megfelelő adatkezelési szabályok betartásával, addig tartják nyilván az adataid, amíg meg nem kapják a bírságösszeget.

Nincs is értelme tovább nyilvántartani, hiszen nincs korlátozva a kapható bírságolások száma, illetve, nem kapsz súlyosabb bírságot a második, tízedik, századik esetben sem. Úgy veszik az esetleges továbbiakat, mintha azok mind első alkalmak lennének.


Ha az elkövető megfizeti a bírságot, akkor te csak közreműködő vagy a megfizetésében, akire a megfizetés után nincs szükség. Semmiféle további következmény nincs. Az ügy lezárása: „rendben, elfelejtve”. Te is elfelejtheted.

2017. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!