Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Okozhat ez majd problémát...

Okozhat ez majd problémát vezetésnél? (Jobb és bal irányok összetévesztése)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő: Jogsi szerzése előtt állok, szóval ezért kérdezem.

Szóban elég durván összetévesztem a jobb és bal irányokat időnként. Jobbat mondok, pedig a balra gondolok és fordítva. Vagy azt mondják menjek balra és már felkiált az oktató, hogy az a jobb.

Érdekes módon a kanyarodás és a tolatás, manőverek ösztönösen mennek, ergo tudom merre forgassam a kormányt ahhoz, hogy megfelelően leparkoljak, elkanyarodjak egy adott irányba, csak szavak alapján nem tudjam feldolgozni az agyam, a balra-jobbra vezényszavakat.

Ha a férjemmel megyünk valahova és nekem kell őt navigálni mindig összeveszés van belőle, pedig szakmám szerint jól tudok tájékozódni a térkép alapján, csak az agyam felcseréli a szavakat és látottakat, főleg stresszhelyzetben.


Az lenne a kérdésem, hogy ez fejleszthető valahogy? Gyakran észreveszem, hogy betűket is felcserélek írásban, illetve szavakat ha valakivel beszélek és néha nagyon furán néznek rám, hogy mit is akarok.

Ez betegség, vagy lehet rajta javítani? Illetve aki hozzám hasonlóan ilyen problémával küzd az mondjuk hogy ment át a forgalmi vizsgán?


Köszi a válaszokat!



#vezetés #forgalmi vizsga #irány tévesztés
2017. szept. 1. 13:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
* nem tudjam= nem tudom - elnézést a gépelési hibáért
2017. szept. 1. 13:31
 2/21 anonim ***** válasza:
57%

Téged hogy engedhetnek egyáltalán jogosítványt szerezni?

Elég nagy baj, ha kevered a jobb és bal irányt.

Szerintem inkább egyáltalán ne akarj jogosítványt, mert baromi nagy baj lehet belőle!

2017. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Hmm, elég érdekes dolog. Szerintem egészen kisgyerek korodik vezethető vissza a probléma, ezek a készségek egyszerűen nem fejlődtek ki benned megfelelően, lehet nem mondogatták neked eleget, hogy melyik a jobb, és melyik a bal. Meg a betűfelcserélés is érdekes.

Nem kell megijedni, lehet ezt gyakorolni. Otthon, vagy munka közben is, néha gyakorold fejben, hogy most jobbra van a szekrény, balra az ajtó, ilyesmi. Berögzül az lassan. Meg lehet az is, hogy annyira leköt az autó irányítása, hogy nem tudsz eléggé az oktatóra figyelni, ez elég gyakran előforduló dolog a tanuló vezetőknél.

2017. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen az a baj, hogy stresszhelyzetben ha kimondják a szót, hogy "jobbra" nem tudok egyből reagálni... lehet, hogy tényleg nem kéne vezetnem. Ha azt mondják, az ajtó vagy ablak felé, no problem, csak szavak ugye...


:/ köszi, gyakorlom akkor, hátha

2017. szept. 1. 13:46
 5/21 anonim ***** válasza:
33%
Viszont előbb akkor fordulj orvoshoz, illetve tanuld meg és utána vezess. Mert neked is nagy bajod származhat belőle, ha egy éles helyzetben tévedsz és balesetet okozol, vagy szenvedsz, de másoknak is az életével játszol!
2017. szept. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igazad van. Köszi
2017. szept. 1. 14:19
 7/21 anonim ***** válasza:

"Berögzül az lassan."


Ja, még mielőtt mondjuk kinyírjon valakit egy autópályán, mert nem tudja melyik a jobbra tartás...

2017. szept. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát én így inkább nem erőltetném...


Csak egy szituáció:

Te vezetsz, párod anyósülésen.

elértek egy kereszteződéshez, balról jön egy kocsi úgy 300-500 méterre, párod mondja, hogy balról jön egy kocsi de ha sietsz kitudsz még előtte menni..

Te elnézel jobbra majd gondolkodsz, hogy nem is jön kocsi, és szép lassan elindulsz, közben balról oldalba kap a kocsi és ennyi volt...


de még sok szituációt tudnék felsorolni, a lényeg, hogy így inkább NE!


keress fel egy orvost és vizsgáltasd ki magad.

Én pl. nem tudok számolni... suliban mindenből tök jó voltam de matek mindig épphogy 2-es, érettségin és épphogy átcsúsztam anno.


egyszerű összeadásokat el tudok végezni fejben de egy "nehezebbet" amit pl. 2-3 osztályosoknak tanítanak már nem megy.


pl. csak hosszas gondolkodással tudom kiszámolni fejben hogy mennyi 36+48 vagy mennyi 6,5+9,7 :)

2017. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
61%
Itt nem arról van szó, hogy nem tudja melyik a bal meg jobb oldal, hanem a kimondott szóra nem reagál te gyökér. Mindenki tudja, melyik a bal meg a jobb oldal.
2017. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"anem a kimondott szóra nem reagál te gyökér."


Jó, akkor mondom neki, hogy jobbra húzd a kormányt mondjuk vészhelyzetben amit ő nem lát, akkor majd bambul? :D

2017. szept. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!