Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetnek e?

Megbüntetnek e?

Figyelt kérdés

17/F

Az lenne a kérdésem,hogy mebüntethetnek-e hogyha egyszer már megállítottak mert nem volt világításom, (Egyébként nem volt teljes sötét na mindegy) akkor azt mondták,hogy a következő esetnél már megbüntetnek. Ma este viszont megint megfogtak ( Nem a saját biciklimmel jöttem amin nem volt világítás ) de a rendőr úrnál rákérdeztem,hogy lesz-e ennek valami anyagi vonzata? Erre azt válaszolta, hogy nem lesz semmi ilyesmi. Akkor most kinek van igaza. Lesz pénz büntetés vagy sem? Ha kapok mégis pénz büntetést akkor miért mondta ma este a rendőr úr,hogy nem lesz semmi?



2017. szept. 10. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Mert rendes volt. 1000 forint egy rohadt lámpa, mi a szarért nem lehet venni egyet?
2017. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára hallottál már arról hogy "emberség" lehet annak a rendőrnek aki azt mondta nincs belőle, semmi ugyanilyen korú fia van otthon, vagy maga is csinált butaságokat gyerekként, kvázi apró szar dologból nem fog problémát csinálni.


A büntetéseket sokszor el lehetne engedni, de van akinél nem teszik, egyrészt az első benyomás miatt másrészt ha van pénze milliós autóra, akkor fizessen is utána stb, szerpentines hegyi út közelében lakom, és nyaranta ha szemétláda rendőrök mennek ki ellenőrzésre, bizony adják a bírságot, hangos a motor, valamit még talál kifogásnak és eszerint jár el. Gondolj bele 3-5 fős csoportot megfognak az mi pénz.

Ugyanígy vannak rendőrök akik csak bólintanak és leszarják a kipufogó zajt, hisz tanúsítvánnyal rendelkező, szakszerűen beszerelt darab.

2017. szept. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg az a bajod, hogy a múltkor egy rendőr megígérte a büntit és most egy másik mégsem büntetett meg? Akkor sem kerültél be semmilyen nyilvántartásba, csak egy "legközelebb nem leszek ilyen elnéző"-t kaptál. Tudod ez a normális embereknél általában hat, pláne, ha olyan apróságról van szó, mint egy lámpa megvásárlása. Jó lenne, ha inkább tanulnál a két korrekt rendőrrel történt találkozásból és legközelebb nem szegnél szabályt.
2017. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Különösen, hogy ez egy olyan szabályszegés, amivel csak magadat szivatod.

Nem azért kell egy nyamvadt lámpát felrakni, mert a rendőrbácsi azt akarja, hanem mert NEM LÁTSZOL ÉS ELÜTNEK.

2017. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Először is csak kíváncsi voltam,hogy lesz e büntetés nem minősítettem egyik rendőr urat sem. Azért írtam ide mert egyikük azt mondta,hogy legközelebb büntetés, másikuk pedig azt,hogy most sem lesz semmi. Ahogyan leírtam nem a saját biciklimmel voltam, nem számoltam bele,hogy sötétedésben kell hazajönnöm..
2017. szept. 10. 23:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Majd anyád is ezt véseti a sírodra: "Nem számolta bele,hogy sötétedésben kell hazajönnie."
2017. szept. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha lenne eszed, akkor nem mennél kivilágítatlan biciklivel. Nem azért, hogy te láss hanem, hogy téged lássanak.

K_rvára nem lehet észre venni az embert sötétben. A biciklisek meg főleg gyorsan mennek.

2017. szept. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként hasznos ez az oldal,de az előttem kettővel szóló ember csak az idejét pazarolja ilyenekre. Köszönöm a válaszokat nem lett pénz bírság és még egyszer elmondom : NEM VOLT BELEKALKULÁLVA HOGY KÉSŐN JÖVÖK HAZA ÉS NEM A SAJÁT BICIKLIMMEL VOLTAM. Mindig van két világítás a sajátomon és ha messzebb megyek (főúton stb) akkor láthatósági mellényem is van.
2017. szept. 15. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!