Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az elsősegély vizsgát, hogy...

Az elsősegély vizsgát, hogy célszerűbb, olcsóbb letenni?

Figyelt kérdés
Ha autósiskola által megyek, vagy ha magamtól bemegyek a Vöröskereszthez és jelentkezek?
2017. szept. 12. 23:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A vizsga mindenképpen a Vöröskereszt hatásköre.

Azt neked kell tudni, hogy célszerű-e az olcsóbb.

Lehet jelentkezni vizsgára tanfolyam nélkül, ami lehet olcsóbb, de ha megbuksz nem volt célszerű választás.

2017. szept. 13. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt tudom hogy mindenképp a Vöröskereszt által van azért is kérdeztem, hogy célszerűbb?

Ha tanfolyam nélkül magamtól megyek nem biztos hogy nagyobb a bukás esélye, mint amúgy

2017. szept. 13. 00:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Én bevállaltam és elmentem elsősegély vizsgára tanfolyam nélkül. :D

Sajnos megbuktam.....

De ha szerencséd van, akkor lehetséges, hogy átmész tanfolyam nélkül...

Stabil oldalfekvést és újraélesztést meg lehet tanulni.

videóból.... (bár a lélegeztetést nem árt gyakorolni próbababán)

Tételeket meg innen-onnan lehet szerezni.

Ha autósiskolán keresztül mész vizsgázni, akkor ott előírják a tanfolyamot is kötelezően általában (minél több pénzt szedjenek be), de ott általában a vizsga nagy százalékkal sikeres.

2017. szept. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor csak megyek tanfolyam által, az a biztosabb :D
2017. szept. 18. 20:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kötelező a tanfolyam az autós iskoláknál, csak erősen ajánlott, mint azt a leírt történet is mutatja :-)

Az autós iskolák a KRESZ és forgalmi vizsga megszerzésére kötnek szerződéseket a tanulókkal, s egyiknek sem feltétele az elsősegély vizsga, az a jogosítvány kiadásának lesz feltétele, be kell mutatni a NKH-nál az igazolást, és többé arra sem lesz szükség, a további kategóriák megszerzésénél már a jogosítvány megléte igazolja, hogy az illető elsősegély vizsgát tett.


Újraélesztést nem lehet videóból elfogadható szinten megtanulni, szerencsével, vagy a vizsgáztatók jóindulatával át lehet menni a vizsgán gyakorlás nélkül is, és azért vannak olyanok, akik komolyabb elsősegély tanfolyamokat elvégeztek, van is róla igazolásuk, de azt nem fogadják el - ők is jelentkezhetnek a vizsgára tanfolyam nélkül.

2017. szept. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!