Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha a parkolób...

Mit lehet tenni, ha a parkolóban hagyott autómat meghúzták és nem hagytak betétlapot?

Figyelt kérdés
Mikor kijöttünk a "madaras" áruházból észrevettük, hogy a parkolóban hagyott autó lökhárítóját meghúzta valaki, aki olyan gerinctelen volt, hogy elment szó nélkül. Elég közel parkoltunk a bejárathoz. Esetleg ilyen esetben ki lehet kérni az áruház kamera felvételét? Hátha látszik az elkövető rendszáma. A rendőrség ad felvilágosítást a gépkocsi tulajdonosról a rendszám alapján? Mit tehetek még?

2017. okt. 4. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt kellett volna egyből tenni.
2017. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még elkérhetem a kamera felvételét, tudom a pontos időpontot. A kérdés az, hogy kiadják-e?
2017. okt. 4. 23:51
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hiába, mert nem fognak felvételeket kiadni, csak ha a rendőrök kérik. Tegyél feljelentést azzal a kiegészítéssel, hogy a kamera felvételeken látható az elkövető. De az a legvalószínűbb, hogy nem fognak vele foglalkozni. Elvileg az ilyen károkat a MABISZ téríti, kérdezd meg náluk is.
2017. okt. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
Ne hallgass az előzőre. Pont ezért vannak kamerák a parkolókban. Egyből kellett volna rendőrt hívni, velük kikérni a kamerafelvételeket. Elmenni a károkozóhoz,
2017. okt. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jártam 4 napja. A rendőrség kb le se sz*rt.

Hiába van kamera, törvény szerint neked nem adhatják ki. Nekem még a saját lakóházam kameráinak a képét sem volt hajlandó megmutatni a gondnok, ahol lakom. Pedig békés úton le lehetett volna rendezni. Ha kipolírozható, lökhárító festéssel elintézhető a dolog, akkor jobban jársz ha megcsináltatod és kész. Én is azt fogom tenni.

2017. okt. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ilyenkor egyből rendőrséget kell hívni. Vársz 3 órát, odaérnek, lefotózzák, elkérik a kamerafelvételeket. Majd kapsz egy hónap múlva egy levelet, hogy bizonyíték hiányában megszüntették az eljárást. Ez a hivatalos út.


Mivel már elmentél a helyszínről, nem igazolható hogy ott történt, a rendőr nem fog tenni semmit. Kihívhatod, el fogja kérni a személyidet meg a kocsi papírjait, megindítja az eljárást, de ilyenkor még arra se fogják venni a fáradtságot, hogy utánanézzenek a felvételeknek. Megindul az eljárás, 30 nap múlva záródik bizonyíték hiányában. Ennyi.

Sajnos a legjobb megoldás, ha megcsináltatod és leszarod a hivatalos utat. Mekkora a kár?

2017. okt. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rájuk. Több ismerősöm is járt már így. Kihívták a kékeket, elkérték a kamerát. Rendszám alapján secperc kiderült ki volt az, és ki is mentek a vínasszonyhoz.
2017. okt. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7/7: van ilyen. De sajnos ritka! Igen, dolgoznak még ma is lelkiismeretes rendőrök. Kevesen...
2017. okt. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem célszerű hagyni a fenébe. Ismeretségi körömben volt már példa mindkettő esetre, ki lett hívva a rendőrség, és nem lett meg az elkövető, illetve egy másik alkalommal szintén ki lett hívva a rendőrség, akkor viszont meglett.

Ha alapból kiiktatod azt a lehetőséget, hogy értesíted a rendőröket ilyen esetben, akkor azzal az ötven százalék esélyedet hagyod elúszni.

2017. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%
A MABISZ térítési gyakorlatát megosztaná velem is a válaszoló?? Én kizártnak tartom, hogy egy fillért is fizessen.
2017. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!